1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk’ın tweet’i bu sefer kime yaradı?

Elon Musk’ın tweet’i bu sefer kime yaradı?

Elon Musk’ın tweet’i bu sefer kime yaradı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı tweeti, ilginç bir NFT oluşumuna ve satışına sebep oldu. Öyle görünüyor ki meme resmin sahibi bu olaydan iyice kazançlı çıktı. Hem de hiç beklemediği anda.


Elon Musk’ın tweet’i bu sefer kime yaradı?

Elon Musk, birkaç gün önce Bitcoin fiyatı 67,000 dolara yaklaşarak yeni ATH yaparken bir resim paylaşmıştı Twitter üzerinden. Bu “69-420” boyutlarındaki resimde Bitcoin ve Ethereum’un fiyatlarına dikkat çekiliyordu. Bu tweet çok fazla ilgi gördü. Sebebi ise Musk’ın belli bir süredir hiç BTC ile ilgili konuşmaması. Bunun yerine Floki ve Doge ile ilgili tweetler paylaşıyordu.

İlgili – Kripto piyasasına geri dönen Elon Musk’ın odağındaki sürpriz 2 coin

Milyarder Musk bu tweetteki resmi sadece yeniden paylaşmıştı. Daha önce de birkaç defa paylaştı. Ancak öyle görünüyor ki bu “meme” resmin gerçek sahibi Musk’ın paylaşımı sayesinde binlerce dolar para kazandı.

Kripto piyasasına geri dönen Elon Musk’ın odağındaki sürpriz 2 coin

Bu meme resmin gerçek sahibi Eva Beylin. Tabii Musk’ın paylaşımlarında meme resmin kime ait olduğunu belirtmemesinden hiç şikayet etmiyor. Hatta Musk’ın kendisine ait resmi kullanması ona göre kendisine verilebilecek en büyük ödül.

Resmin NFT olarak paraya dönüşmesi

Beylin, artık ünlü olmuş bu meme resmi NFT yaparak, NFT pazar yeri Zora’da açık artırmaya çıkardı. İki gün içinde ise 5 ETH teklif aldı ki şu an değeri 20,000 dolar ediyor. Ancak öyle görünüyor ki bu meme resmin şablonu da ona ait değilmiş. Sonuçta NFT satışından elde edilen paranın yüzde 20’sini söz konusu şablonu oluşturanla paylaştı.

İlgili – “Sıkılmış Maymun” NFT seti dudak uçuklatan bir fiyattan satıldı

Elon Musk’ın şirketi Tesla Bitcoin’den kazandı

Bu arada Elon Musk’ın şirketi Tesla, yaptığı BTC yatırımı ile çok kazançlı çıktı. Tesla, geçtiğimiz Mayıs ayında Bitcoin ödemelerini durdurarak bir FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) dalgası başlatmıştı. Sonuçta BTC fiyatı da düşmüştü. Musk da 1.5 milyar dolara aldığı BTC’leri satabileceği sinyallerini vermişti.

Ancak Tesla bu BTC’leri ayı piyasası döneminde elinde tuttu ve şu an sadece Bitcoin’de 1 milyar dolarlık kazanç elde etti.

İlgili – Elon Musk ve Tesla, Bitcoin alarak turnayı gözünden vurmuş

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.