Loading...
btc
BTC
-1.48%
Bitcoin
68.973,17 USDT
eth
ETH
-1.84%
Ethereum
3.438,10 USDT
bch
BCH
-6.03%
Bitcoin Cash
577,11 USDT
xrp
XRP
-2.52%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-3.28%
Litecoin
95,53 USDT
bnb
BNB
1.8%
Binance Coin
615,48 USDT
sol
SOL
-3.1%
Solana
167,02 USDT
avax
AVAX
-4.56%
Avalanche
43,92 USDT
ada
ADA
-4.28%
Cardano
0,56 USDT
dot
DOT
-3.42%
Poladot
8,10 USDT
doge
DOGE
-0.13%
Doge Coin
0,19 USDT
shib
SHIB
-2.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk’ın tweet’i bu sefer kime yaradı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı tweeti, ilginç bir NFT oluşumuna ve satışına sebep oldu. Öyle görünüyor ki meme resmin sahibi bu olaydan iyice kazançlı çıktı. Hem de hiç beklemediği anda.


Elon Musk’ın tweet’i bu sefer kime yaradı?

Elon Musk, birkaç gün önce Bitcoin fiyatı 67,000 dolara yaklaşarak yeni ATH yaparken bir resim paylaşmıştı Twitter üzerinden. Bu “69-420” boyutlarındaki resimde Bitcoin ve Ethereum’un fiyatlarına dikkat çekiliyordu. Bu tweet çok fazla ilgi gördü. Sebebi ise Musk’ın belli bir süredir hiç BTC ile ilgili konuşmaması. Bunun yerine Floki ve Doge ile ilgili tweetler paylaşıyordu.

İlgili – Kripto piyasasına geri dönen Elon Musk’ın odağındaki sürpriz 2 coin

Milyarder Musk bu tweetteki resmi sadece yeniden paylaşmıştı. Daha önce de birkaç defa paylaştı. Ancak öyle görünüyor ki bu “meme” resmin gerçek sahibi Musk’ın paylaşımı sayesinde binlerce dolar para kazandı.

Kripto piyasasına geri dönen Elon Musk’ın odağındaki sürpriz 2 coin

Bu meme resmin gerçek sahibi Eva Beylin. Tabii Musk’ın paylaşımlarında meme resmin kime ait olduğunu belirtmemesinden hiç şikayet etmiyor. Hatta Musk’ın kendisine ait resmi kullanması ona göre kendisine verilebilecek en büyük ödül.

Resmin NFT olarak paraya dönüşmesi

Beylin, artık ünlü olmuş bu meme resmi NFT yaparak, NFT pazar yeri Zora’da açık artırmaya çıkardı. İki gün içinde ise 5 ETH teklif aldı ki şu an değeri 20,000 dolar ediyor. Ancak öyle görünüyor ki bu meme resmin şablonu da ona ait değilmiş. Sonuçta NFT satışından elde edilen paranın yüzde 20’sini söz konusu şablonu oluşturanla paylaştı.

İlgili – “Sıkılmış Maymun” NFT seti dudak uçuklatan bir fiyattan satıldı

Elon Musk’ın şirketi Tesla Bitcoin’den kazandı

Bu arada Elon Musk’ın şirketi Tesla, yaptığı BTC yatırımı ile çok kazançlı çıktı. Tesla, geçtiğimiz Mayıs ayında Bitcoin ödemelerini durdurarak bir FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) dalgası başlatmıştı. Sonuçta BTC fiyatı da düşmüştü. Musk da 1.5 milyar dolara aldığı BTC’leri satabileceği sinyallerini vermişti.

Ancak Tesla bu BTC’leri ayı piyasası döneminde elinde tuttu ve şu an sadece Bitcoin’de 1 milyar dolarlık kazanç elde etti.

İlgili – Elon Musk ve Tesla, Bitcoin alarak turnayı gözünden vurmuş

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.