1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk ve Tesla, Bitcoin alarak turnayı gözünden vurmuş

Elon Musk ve Tesla, Bitcoin alarak turnayı gözünden vurmuş

Elon Musk ve Tesla, Bitcoin alarak turnayı gözünden vurmuş
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın sahip olduğu Bitcoin’lerin değeri önemli bir eşiğe ulaştı. Öyle görünüyor ki Musk, BTC alımı kararıyla turnayı gözünden vurmuş.


Elon Musk’ın şirketi Bitcoin alarak inanılmaz kârda

Tesla’nın Bitcoin (BTC) piyasasına girmekle ilgili cesur kararı 2021 yılında BTC fiyatına önemli seviyeler yaşattı. Kripto para bugün itibariyle yeniden 58,000 doların üzerine çıktı. Ekim’deki yeni ralli de dikkat çekici.

Tesla’nın elinde şu an yaklaşık 43,200 BTC var. Bu da yaklaşık olarak mevcut fiyattan 2.5 milyar dolar ediyor. Online gözetleme platformu Bitcoin Treasuries’in sağladığı veriler bu yönde. Bu veriler şunu gösteriyor. Araç üretim şirketi Bitcoin yatırımı ile 1 milyar dolar kazançlı durumda. Çünkü Şubat 2021’de Elon Musk’ın şirketi hesaplarına 1.5 milyar dolarlık Bitcoin eklediklerini bildirmişti. Bu açıdan Tesla yüzde 65 oranında kazanç sağladı.

Elon Musk ve Tesla, Bitcoin alarak turnayı gözünden vurmuş

BTC/USD günlük fiyat grafiği Kaynak: TradingView

Tesla, yılın ikinci çeyreğinde elindeki 46,000 BTC’nin yüzde 10’unu satmıştı. O zaman BTC fiyatı yaklaşık coin başına 50,000 dolardı. Tesla, ikinci çeyrek raporunda, Bitcoin satışından 128 milyon dolar kâr elde ettiğini duyurmuştu.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir? Nasıl alınır? Geleceği var mı?

Tesla’nın araç satışlarından 2. çeyrek geliri ilk defa 1 milyar dolar

Tesla’nın araç satışlarından 2. çeyrek geliri ilk defa 1 milyar dolar olmuştu. Şimdi son Bitcoin yükselişi ile BTC yatırımından kazancı ikinci çeyrek araç satışı kadar.

Daha da ayrıntılı bakacak olursak, Tesla 2021 yılı ikinci çeyrekte 1.14 milyar dolar net kazanç sağlamıştı. İlk defa 1 milyar dolar seviyesini geçmişti. Çoğunlukla araç satışlarından.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini 

Diğer şirketler de Tesla’nın izinden gider mi?

Şimdiye kadar Tesla’nın Bitcoin stratejisi çok başarılı oldu. Diğer şirketler için bir araştırma kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. Sonuçta bu şirketler de rezervlerinin bir kısmını BTC ile değiştirebilir.

Kaynak

Etiketler: