1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Kripto piyasası şenlendi! İşte 3.çeyrek rakamları

Kripto piyasası şenlendi! İşte 3.çeyrek rakamları

Kripto piyasası şenlendi! İşte 3.çeyrek rakamları
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralara olan ilgi artıyor. Artan benimseme 3.çeyrek rakamlarına yansıdı. Detaylar ve veriler haberimizde.

Kripto piyasası şenlendi! İşte 3.çeyrek rakamları

Kripto para piyasaları 2.çeyreğin başında büyük bir artışa sahne olmuştu. Nisan ayından sonra piyasaya ardı ardına düşen olumsuz haberlerin ardından 2,5 trilyon doların üzerine çıkan hacim 1,3 trilyon dolar seviyelerine kadar geriledi. Piyasa yaşanan tedirginliği hızlı bir şekilde üzerinden attı.

Kripto para borsası EXMO kısa süre önce küresel kripto piyasası hakkında bir rapor yayınladı. EXMO verilerine göre 2021’in 3. çeyreğinde kripto para birimlerinin piyasa değerinde %40’lık bir artış olduğunu vurgulandı.

kripto piyasası

Finance Magnates ile paylaşılan rapora göre kripto para piyasasında işlem hacimlerinde önemli bir artış olduğu görüldü. Kripto para varlıklarının çoğu, üçüncü çeyreği pozitif bölgede sonlandırdı. Ancak Litecoin, Bitcoin Cash ve Stellar gibi dijital varlıklar 2021’in üçüncü çeyreğinde zayıf sonuçlar gösterdi.

İlgili: Kripto para nedir? Nereden alınır?

Kripto para birimi piyasa değeri, Eylül ayında bazı düşüşler görmesine rağmen son çeyrekte %39 büyüdü. Yılın başından 3. çeyreğin sonuna kadar kripto pazarının büyüklüğü %152 büyüdü.

2.çeyreğin en gözde kripto paralarından biri olan Dogecoin Elon Musk’ SNL’deki programından sonra küçük artışlar gösterse de bir türlü toparlanamadı. Doge, Dogecoin işlem hacimleri ikinci çeyreğe kıyasla 12 kat azaldı.

EXMO’nun son raporu, küresel kripto para biriminin benimsenmesindeki sıçrama nedeniyle son çeyrekte ilk mevduatlarda önemli bir artış olduğunu belirtti. Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarının genel olarak benimsenmesi, 2021’in üçüncü çeyreğinde önemli ölçüde arttı. Bir tahmine göre, dünya çapında 220 milyondan fazla kripto para kullanıcısı var ve bu, Ocak 2021’e kıyasla %100’den fazla artış anlamına geliyor.

Kripto para birimlerinin piyasa değeri şu anda 2,35 trilyon dolar civarında. BTC, toplam kripto piyasası değerinin %46’sını oluşturuyor. Kurumsal benimseme arttıkça bu oranın giderek tırmanacağı tahmin ediliyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.