1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Altcoin sezonu şimdi mi? Aralık’ta mı?; 2 fenomen kapışıyor

Altcoin sezonu şimdi mi? Aralık’ta mı?; 2 fenomen kapışıyor

Altcoin sezonu şimdi mi? Aralık’ta mı?; 2 fenomen kapışıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin son 1 haftada, %7’den fazla değer kazandı. Altcoinler düne kadar kırmızıda giderken bugün Ethereum’da görülen canlanma acaba altcoin sezonu, altsezon şimdi mi? sorularını beraberinde getirdi.

Altcoin sezonu şimdi mi? Aralık’ta mı? 2 Fenomen kapışıyor

Bitcoin 51.400 dolar direncini geçtiğinden beri, “BTC altları eziyor-yeni altcoin sezonu geliyor” tartışması sürüyor. Bitcoin bu sürede yükselmeye devam ederken, önde gelen altcoinler yerinde saymaya devam etti.

Bitcoin 1 haftada %7’nin üzerinde artış gösterdi ve 58.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak bugün beklenmedik bir gelişme daha oldu. Ethereum uzun süren sessizliğini bozdu ve öne 3750 ardından da 3800 dolar barajını aştı.

Bu süreçte iki fenomen analist ve yorumcu iki farklı görüş öne sürüyor. Bunlardan biri Crypto Michael ismiyle youtube paylaşımları yapan van de Poppe.

 

Poppe “Altcoin sezonu Aralık’ta” diyor

Michael van de Poppe, yaptığı yorumda, şu an için Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetini artıracağı ve yükselmeye devam edeceği görüşünde. Poppe’ye göre BTC artarken altcoinleri de ezecek ve bir süre yükseliş kaydetmelerine mani olacak.

 

altcoin sezonu altsezon
ETH/BTC 1 gün grafiği. Kaynak Crypto Michael

Fenomen analist Poppe ETH/BTC paritesinin düşüş gösterdiğini ve lider altcoinin bir süre daha BTC karşısında değer kaybedeceği görüşünde.

altsezon altcoin sezonu
ADA/BTC 1 gün grafiği. Kaynak: Crypto Michael

Poppe aynı şekilde son ayların popüler altcoini, coinmarket cap listesinde 3. sıraya kadar çıkan Cardano ADA coinin de BTC karşısında değer yitireceği görüşünde.

Bundan sonraki süreçte her iki altcoinin de BTC karşısında değer kaybedeceğini söyleyen popple altcoin sezonu için ise Aralık ayını işaret ediyor.

Poppe’ye göre geleneksel olarak yılın son ayında başlayacak altcoin sezonu 2022 yılının ilk çeyreğinde de devam edecek.

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

Cryptocapo “altcocoin sezonu geliyor, hazır olun” diyor

Twitter dünyasının fenemon kripto analistlerinden “Cryptocapo” ise önümüzdeki süreç için bambaşka düşüncelere sahip.

CryptoCapo Bitcoin’in altları ezemeyeceği ve önemli bir altcoin sezonuna girmek üzere olduğumuzu düşünüyor.

Twitter üzerinden 177 bin takipçisine seslenen Capo, “Altsezon geliyor, hazır olun!” şeklinde uyarıda bulunmayı da ihmal etmiyor.

 

Yine CryptoCapo son twitter mesajlarının birinde, BTC’nin Polkadot (DOT), Cardano (ADA) ve Ethereum (ETH) karşısında değer yitireceği görüşünde.

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

 

 

İlgili: Polkadot yorum, teknik analiz ve fiyat tahmini

İki fenomen kripto analisti farklı görüşler ileri sürerken, henüz piyasanın da bu konuda bir karar veremediği açık. Özellikle bugün yaşanan yükselişler, bir süre daha bu ikilemin devam edeceğini gösterir gibi.

Altcoin sezonu şimdi mi? Aralıkta mı?

Sanırım yaşayıp göreceğiz.

Canlı BTC fiyatı: $ 28,316.59