Soros’tan sonra bir milyarder daha itiraf etti: Evet, 2 coin aldım!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Soros’tan sonra bir milyarder daha Bitcoin aldığını itiraf etti. Ona göre BTC, sınırsız fiat para basımına karşı bir finansal enstrüman. Neden Bitcoin ile birlite 2 kripto paraya yatırım yaptığını da açıklıyor.


Milyarder iş adamı neden Bitcoin ve Ethereum aldığını açıkladı

Amerikalı milyarder Barry Sternlicht, “çılgın volatiliteli” demesine rağmen şahsen Bitcoin’e yatırım yaptığını itiraf etti. Bunun dışında bir de ikinci en büyük kripto paraya da yatırım yaptığını açıkladı.

Neden kripto para aldı?

Barry Sternlicht, yatırım fonu Starwood Capital Group’in kurucu ortağı. Kısa süre önce CNBC’ye verdiği röportaj sırasında Bitcoin’in çok büyük fiat para basımlarına karşı finansal bir araç olduğunu görüşünü paylaştı. Geleneksel hükümetlerin çıkardığı paralardan farklı olarak bu kripto paranın önceden belirlenmiş 21 milyon adet sınırı var. Sternlicht neden Bitcoin aldığını şöyle açıklıyor:

“Bitcoin sahibi olmamın nedeni, ABD hükümetinin ve batı yarım küredeki her hükümetin sürekli para basmasıdır. Bitcoin sınırlı bir miktara sahip ve küresel olarak alınıp satılabilir.”

Yine de 60 yaşındaki milyarder bir BTC maksimalisti değil. Mesela, Bitcoin’in tek bir gerçek amacı olduğunu söylüyor. Ona göre lider kripto paranın tek gerçek amacı değer saklama aracı olmak.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi

Ethereum konusunda daha farklı düşünüyor

Sternlicht, Ethereum konusunda ise daha destekçi açıklamalarda bulunuyor. Ona göre ETH “programlanabilir Bitcoin”. Ayrıca rakibine göre daha fazla kullanım alanı olduğunu belirtiyor. Şöyle açıklıyor.

“Ondan da bir miktara (Ethereum) sahibim.”


Sonuç olarak Starwood Capital Group kurucu ortağı “genel olarak blockchain teknolojisine” ilgi duyduğunu belirtiyor. Ona göre bu yeni teknolojinin tüm finansal ağı değiştirme potansiyeli var.

Soros'tan sonra bir milyarder daha itiraf etti: Evet, 2 coin aldım!

Barry Sternlicht Kaynak: CNBC

İlgili – Bitcoin BTC’nin geleceği, fiyat tahminleri ve güncel yorumlar

Diğer önemli Bitcoin HODL’cuları

Zenginliklerinin bir kısmını kripto para piyasasında tutan birçok isim var. Bunlar arasında politikacılar ve ünlü kişiler de yer alıyor. Geleneksel finans alanında BTC alma fikrine öncülük eden en önemli isim Paul Tudor Jones olmuştu. Sebebini ise artan enflasyona karşı önlem olarak açıklamıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Soros’tan sonra bir milyarder daha itiraf etti: Evet, 2 coin aldım!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.