1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Soros’tan sonra bir milyarder daha itiraf etti: Evet, 2 coin aldım!

Soros’tan sonra bir milyarder daha itiraf etti: Evet, 2 coin aldım!

Soros’tan sonra bir milyarder daha itiraf etti: Evet, 2 coin aldım!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Soros’tan sonra bir milyarder daha Bitcoin aldığını itiraf etti. Ona göre BTC, sınırsız fiat para basımına karşı bir finansal enstrüman. Neden Bitcoin ile birlite 2 kripto paraya yatırım yaptığını da açıklıyor.


Milyarder iş adamı neden Bitcoin ve Ethereum aldığını açıkladı

Amerikalı milyarder Barry Sternlicht, “çılgın volatiliteli” demesine rağmen şahsen Bitcoin’e yatırım yaptığını itiraf etti. Bunun dışında bir de ikinci en büyük kripto paraya da yatırım yaptığını açıkladı.

Neden kripto para aldı?

Barry Sternlicht, yatırım fonu Starwood Capital Group’in kurucu ortağı. Kısa süre önce CNBC’ye verdiği röportaj sırasında Bitcoin’in çok büyük fiat para basımlarına karşı finansal bir araç olduğunu görüşünü paylaştı. Geleneksel hükümetlerin çıkardığı paralardan farklı olarak bu kripto paranın önceden belirlenmiş 21 milyon adet sınırı var. Sternlicht neden Bitcoin aldığını şöyle açıklıyor:

“Bitcoin sahibi olmamın nedeni, ABD hükümetinin ve batı yarım küredeki her hükümetin sürekli para basmasıdır. Bitcoin sınırlı bir miktara sahip ve küresel olarak alınıp satılabilir.”

Yine de 60 yaşındaki milyarder bir BTC maksimalisti değil. Mesela, Bitcoin’in tek bir gerçek amacı olduğunu söylüyor. Ona göre lider kripto paranın tek gerçek amacı değer saklama aracı olmak.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi

Ethereum konusunda daha farklı düşünüyor

Sternlicht, Ethereum konusunda ise daha destekçi açıklamalarda bulunuyor. Ona göre ETH “programlanabilir Bitcoin”. Ayrıca rakibine göre daha fazla kullanım alanı olduğunu belirtiyor. Şöyle açıklıyor.

“Ondan da bir miktara (Ethereum) sahibim.”

Sonuç olarak Starwood Capital Group kurucu ortağı “genel olarak blockchain teknolojisine” ilgi duyduğunu belirtiyor. Ona göre bu yeni teknolojinin tüm finansal ağı değiştirme potansiyeli var.

Soros'tan sonra bir milyarder daha itiraf etti: Evet, 2 coin aldım!

Barry Sternlicht Kaynak: CNBC

İlgili – Bitcoin BTC’nin geleceği, fiyat tahminleri ve güncel yorumlar

Diğer önemli Bitcoin HODL’cuları

Zenginliklerinin bir kısmını kripto para piyasasında tutan birçok isim var. Bunlar arasında politikacılar ve ünlü kişiler de yer alıyor. Geleneksel finans alanında BTC alma fikrine öncülük eden en önemli isim Paul Tudor Jones olmuştu. Sebebini ise artan enflasyona karşı önlem olarak açıklamıştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: