1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. “Sıkılmış Maymun” NFT seti dudak uçuklatan bir fiyattan satıldı

“Sıkılmış Maymun” NFT seti dudak uçuklatan bir fiyattan satıldı

“Sıkılmış Maymun” NFT seti dudak uçuklatan bir fiyattan satıldı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto sektöründe NFT çılgınlığı son hızla ilerliyor. Bu sefer “Sıkılmış Maymunlar” NFT seti çok yüksek bir değerden satıldı. NFT piyasasına milyon dolarlar akmaya devam ediyor.


“Sıkılmış Maymun” NFT seti dudak uçuklatan bir fiyattan satıldı

107 non-fungible token (NFT), Sotheby müzayede evinde online satış ile 24.4 milyon dolardan alıcı buldu. Bu NFT seti, bir dizi çizgi maymun resminden oluşuyor. Öyle görünüyor ki bu yeni kripto varlık alanı daha da ateşlenecek.

Bu arada söz konusu NFT setindeki resimler, “Sıkılmış Maymun Yat Kulübü” (Bored Ape Yacht Club) koleksiyonunun bir parçasıydı. Bunlar, 10,000 adet bilgisayar tarafından oluşturulan maymun çizgi resimlerin bir parçası ve ABD merkezli şirket Yuga Labs tarafından yapıldı. Maymun NFT’lerin sahipleri ise online bir kulübün üyesi oluyorlar.

“Sıkılmış Maymun” NFT seti dudak uçuklatan bir değerden satıldı

İlgili – Bir “bug” ile 100,000 dolarlık NFT sonsuza kadar yok oldu

NFT nedir?

NFT, görüntü, video veya oyun içi öğe gibi dijital bir nesneye kimin sahip olduğunu kaydetmek için blockchain teknolojisini kullanan dijital bir varlık. Söz konusu varlığı herkes görebilirken, yalnızca alıcı “resmi” sahibi olduğunu söyleyebilir.

“Sıkılmış Maymunlar” (Bored Apes) alıcıları ayrıca görüntülerin fikri mülkiyet haklarını da alıyor. Bu durum NFT’ler için alışılmadık bir durum.

Bu NFT setinde, antropomorfik maymunlardan 101’i var ve giyim, aksesuar ve yüz ifadeleri gibi farklı özellik kombinasyonlarına sahipler. Ayrıca 6 yeni “mutant” oluşturma seçeneği de bulunuyor.

Bu açık artırma satışlar sırasında bir de 101 “Bored Ape Kennel Club” NFT’ler (maymunlar için evcil hayvan olarak pazarlanan bir dizi köpek) de satıldı. Bunlar için 1,835,000 dolar verildi. Maymun setine verilen 24,393,000 dolar ile toplam satış 26,228,000 dolara ulaştı.

Sotheby, ödemelerin Bitcoin, Ethereum ve USDC gibi kripto paralar ve fiat parayla yapılmasına izin veriyor.

İlgili – TikTok’un ana şirketi Çin internet devinden NFT sürprizi

NFT’de hızlı büyüme

NFT çılgınlığı hız kesmiyor. En büyük NFT pazar yeri OpenSea’nin satış hacmi Ağustos’ta 3.4 milyar dolara ulaştı. Temmuz ile kıyaslandığında 10 kat arttı. Bazıları NFT’leri saatler içinde kazançlı bir fiyattan satıyorlar.

Kaynak

Etiketler: