1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. TikTok’un ana şirketi Çin internet devinden NFT sürprizi

TikTok’un ana şirketi Çin internet devinden NFT sürprizi

TikTok’un ana şirketi Çin internet devinden NFT sürprizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin internet devi ve TikTok’un ana kuruluşu, NFT pazarına giriyor. Bunun için artık bir sanal gerçeklik şirketi bile satın aldı. Öyle görünüyor ki Çin şirketleri kripto konusunda yeni gelişmelere aday.


TikTok’un ana şirketi NFT pazarına giriyor

Çin’in internet devi ve TikTok’un ana şirketi Bytedance’in NFT pazarına adım atacağı bildiriliyor. Bytedance kurucusu Zhang Yiming, kısa süre önce WeChat NFT grubuna katılarak şirketin planlarını paylaştı. Buna göre, Bytedance sanal gerçeklik (Virtual Reality – VR) şirketi Pico’yu satın alarak ve Non-Fungible Token (NFT) alanına girdiğini doğrulamış oldu.

8BTCnews (@btcinchina), Twitter üzerinden bu olayı şöyle duyurdu:

“TikTok’un geliştiricisi, Çin’in internet devi @BytedanceTalk, NFT dünyasına adım atıyor. Kurucusu Zhang Yiming da wechat NFT grubuna katıldı.”

Çin’in internet ve VR devleri kripto ortaklıklar kuracak

Haberlere göre, Bytedance 5 milyar yuan gibi yüklü bir miktar ödeyerek VR alanına adım attı. Söz konusu haberi 26 Ağustos’ta VR Gyro News duyurdu. Ancak halen şirkette bu gelişme ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Yine de yetkililerin hareketleri bu haberi doğruluyor.

Pico, Çin’in VR donanım üreten şirketi. Bir rapora göre 2020’de VR piyasasında Çin’in bir numaralı ismi. Dahası Pico geçtiğimiz Mart ayında B Serisi fon toplama kampanyasından 242 milyon dolar elde etmişti. Ayrıca 2021 yılında da Çin VR devi, son nesil hepsi bir arada Pico Neo 3’ü çıkarmıştı. Fiyatı ise 2499 yuan.

Çıkar çıkmaz sürpriz bir başarı elde etti ve 24 saat içinde 10 milyondan fazla satışı oldu.

İlgili – Bu da oldu! Binance CEO’sunun NFT’si “Mr.CZ Punks”- Ne kadara satıldı?

Çin’de kriptoya destek artar mı?

Bu yeni gelişmeler, Çin’de kripto alanına olan etkileşimin yeni bir hal aldığını gösteriyor. Çin hükümeti bir yandan kripto paraları yasaklarken, diğer yandan da kendi CBDC parasını geliştiriyor.

NFT’ler şu an kripto para sektörünün en sıcak gündemi. KoinMedya.com olarak bu alandaki gelişmeleri takip ederek okurlarmızla paylaşıyoruz.

İlgili – Facebook şimdi de NFT’lere merak saldı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: