1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bir “bug” ile 100,000 dolarlık NFT sonsuza kadar yok oldu

Bir “bug” ile 100,000 dolarlık NFT sonsuza kadar yok oldu

Bir “bug” ile 100,000 dolarlık NFT sonsuza kadar yok oldu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

NFT’ler kripto para sektörünün en sıcak gündemi. Bu piyasa son günlerde önemli ölçüde işlem hacmine ulaştı. Ancak öyle görünüyor ki bir hata, kullanıcıların 100,000 dolarlık NFT’lerinin yok olmasına yol açtı.


OpenSea’de bir “bug” sonucu 100,000 dolarlık NFT sonsuza kadar yok oldu

NFT pazar yeri OpenSea’de bir “bug” (yazılım hatası) sonucu 42 adet non-fungible token (NFT) yok oldu. Bu NFT’ler en az 100,000 dolar değerindeydi.

Ethereum Name Service’in (ENS) lider geliştiricisi Nick Johnson, soruna ilk dikkat çeken isim oldu. Bir ENS ismi transfer ederken bunun yakma adresine gönderildiğini fark etti. Bu ENS ismi bir NFT formunda geliyor ve artık ulaşılamıyor. Uzman yazılımcı şöyle açıklıyor:

“Daha sonra OpenSea’ye yaptığım bir arama sonucu, son 24 saat içinde transfer sayfalarında ortaya çıkan ve ENS isimlerine yapılan tüm ERC721 transferlerini etkileyen bir hatanın ilk ve görünüşe göre tek kurbanı olduğumu ortaya çıkardı. rilxxlir.eth’in mülkiyeti artık kalıcı olarak yakıldı.”

İlgili – Facebook şimdi de NFT’lere merak saldı

ENS nedir?

Daha önce karşılaşmayanlar için ENS, kullanıcıların blockchain adreslerini alan adlarıyla bağlamasına izin veren bir sistem. Sonuç olarak, insanlar mevcut karmaşık blockchain adreslerinin aksine insan tarafından okunabilen adlarla işlem gönderebiliyor.

Johnson’a göre, yakılan ENS adı, kaydedilen ilk isimdi. Adı ise rilxxlir.eth idi. Geliştirici, bu adı kişisel fonlarıyla kaydettirmesine rağmen, bir ENS hesabında tutuldu. Johnson, adı OpenSea’deki kendi hesabına aktarmaya çalıştığında NFT kayboldu.

İlgili – Ünlü ekonomi dergisinin ilk kripto adımları: NFT sattı, ETH aldı ve HODL

Başka kurbanlar da var

Her ne kadar Johnson bu yazılım hatasının tek kurbanının kendisi olduğunu iddia etse de, başka etkilenen kullanıcılar da benzer sorunları dile getirmeye başladı. Aynı sorundan etkilenen başka insanlar da var. Sonuçta toplamda 42 NFT’nin kaybolduğu 32 etkilenen işlem var.

Bu NFT’lerin önemli bir kısmı ERC-721 standardında ve ERC-1155 standardına dayanıyor. Johnson taban fiyat üzerinden bir hesaplama yaparak, bu NFT’lerin toplam değerinin en az 100,000 dolar olduğunu belirtiyor.

Öyle görünüyor ki “bug” düzeltildi. Buna rağmen OpenSea hala sorunla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: