okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
67.998,62 USDT
eth
ETH
-3.03%
Ethereum
3.669,00 USDT
bch
BCH
-0.76%
Bitcoin Cash
487,39 USDT
xrp
XRP
0.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.54%
Litecoin
84,14 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
595,37 USDT
sol
SOL
-6.2%
Solana
165,26 USDT
avax
AVAX
-1.86%
Avalanche
37,80 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
2.96%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk, Dogecoin’i neden desteklediğini ve sırada ne olduğunu açıkladı

dogecoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk, bir meme coin olan Dogecoin’i neden desteklediğini ve DOGE için sırada ne planları olduğunu açıkladı.


Elon Musk, Dogecoin’i neden desteklediğini ve sırada ne olduğunu açıkladı

Tesla CEO’su ve ünlü girişimci Elon Musk, “çok da zengin olmayan insanların” bu kripto para hakkında kendisine başvurmasından sonra Dogecoin’i (DOGE) desteklemeye başladığını söylüyor. Milyarder girişimci, bu açıklamaları Katar Ekonomik Forumu sırasında Bloomberg’e verdiği röportajında açıklıyor.

Musk, bizzat kendisinin “hiç bir zaman kripto paralara yatırım yapmalısı gerektiği” yönünde bir ifadesinin olmadığını söylüyor. Ancak yine de kendisinin şahsi yatırımlarının olduğunu ve bunların da önemsiz seviyelerde olduğunu belirtiyor. DOGE hakkında da konuşan Musk, bu altcoini desteklemeye devam etme niyetinde olduğunu vurguluyor. Şöyle konuşuyor:

“Hiç bir zaman insanların kripto paralara yatırım yapması gerektiğini söylemedim. Tesla, SpaceX ve kendi şahsım konusunda ise Bitcoin aldığımızı söyleyebiliriz. Ancak aldığım bu Bitcoin’in toplam nakit para ve varlıklara oranının çok az olduğunu ifade edeyim. Yani biliyorsunuz çok da önemli oranda değil. Aynı zamanda bir miktar Dogecoin aldım. Tesla bazı ürünler için Dogecoin kabul ediyor ve SpaceX de aynısını yapacak. Ve ben şahsen Dogecoin’i destekleme niyetindeyim. Çok da zengin olmayan o kadar çok insan var ki beni teşvik ettiler ve ben de DOGE alarak bu coini destekliyorum. Bunlar SpaceX ya da Tesla’da fabrikalarda gezerken gördüğüm ve tanıdığım insanlar. Onlar benden bu coinleri desteklememi istedi ve ben de bunu yapıyorum.”

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Elon Musk ve DOGE fiyatı

Elon Musk, Dogecoin'i neden desteklediğini ve sırada ne olduğunu açıkladı

Bu açıklamalardan sonra DOGE fiyatı yüzde 6’dan fazla yükselerek 0.06 dolara geldi. Elon Musk, uzun süredir DOGE’un ateşli bir destekçisi olarak görülüyor. Mesela, son çöküşler sırasında bu meme coinden aldığını bildirmiş ancak ne kadar aldığını belirtmemişti. Tesla da ödeme olarak bazı ürünlerde DOGE kabul ediyor. Bu da Dogecoin’e verdiği başka bir destek.

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.