1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk, Dogecoin’i diğer altcoinlere tercih etmesinin sebebini açıkladı

Elon Musk, Dogecoin’i diğer altcoinlere tercih etmesinin sebebini açıkladı

Elon Musk, Dogecoin’i diğer altcoinlere tercih etmesinin sebebini açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i reklam etmeye devam ediyor. Bu sefer kripto topluluğuna geliştirme fikirlerini GitHub’a eklemelerini söyledi. Musk ayrıca neden Dogecoin’i diğer altcoinlere tercih ettiğine de açıklama getirdi.


Elon Musk, neden Dogecoin’i diğer altcoinlerden üstün gördüğünü açıkladı

Elon Musk’a neden kripto para DOGE’u diğer altcoinlerden üstün gördüğü sorulu. Ünlü girişimcinin cevabı kısa oldu.

“Doge’un meme ve köpekleri var, diğerlerinde ise bunlar yok.”

Elon Musk, Dogecoin’i diğer altcoinlere tercih etmesinin sebebini açıkladı

Öyle görünüyor ki Musk şaka yollu bir cevap veriyor bu soruyor. Ancak yine de meme coinlerin artık popüler olmaya başladığını görüyoruz. Bundan dolayı belki de onun bildiği bizim bilmediğimiz bir şey var.

İlgili – Cardano kurucusu Hoskinson’dan Elon Musk’a Dogecoin dersi

Musk neden Dogecoin’e bu kadar takıntı yaptı?

Bitcoin konusunda “u dönüşü” yapan Musk aynı zamanda kripto topluluğunun da gözünden düştü.

Yine de topluluğun aktif bir üyesi olarak kalmaya devam ediyor. Mesela, dün ortaya çıktı ki Musk ABD’de madenciler ile bir araya gelerek kripto para madenciliğinin uzun vadeli sürdürülebilirliği konusunu masaya yatırdı.

Birçokları, kripto para piyasasında son yaşanan FUD ve düşüşlerden Musk’ı sorumlu tutuyor. Musk’ın Tesla’nın ödeme seçenekleri arasından Bitcoin’i kaldırdığını duyurması düşüşü tetiklemişti.

Sonuçta Musk bir gecede kahramandan kötü adama dönüşmüştü.

Yine de Elon Musk, Dogecoin ile ilgili tweetleriyle kripto piyasasına yön vermeye devam ediyor. Analistler ise en çok neden Dogecoin’i diğer altcoinlere tercih ettiğini merak ediyordu. Musk ise bu tercihini “meme ve köpekler” diyerek şaka yollu açıklıyor.

Yine de bazı kripto para meraklıları Dogecoin’i meşru bir kripto para olarak kabul etmeyi reddediyor. Peki, finans sektörünün “meme’leşme” akımı göz önüne alındığında Musk diğer herkesten önde ve bildiği bir şey mi var?

İlgili – Pompliano’dan Elon Musk, Bitcoin ve Tesla ile ilgili şok iddia

İnternet memeleri para birimine dönüşüyor

StonkDuel Ürün Yöneticisi Jimmy Chang, artık internet tabanlı topluluklar olduğundan memeler ile finans arasında da bir bağ oluştuğunu vurguluyor. Çünkü artık Twitter, Reddit ve diğer sosyal medya alanlarının kendi toplulukları oluştu ve bunlar da memeleri seviyor.

Sonuçta insanlar meme paralara yatırım yapmaya başladı ki en son örneği de Dogecoin.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.