fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Pompliano’dan Elon Musk, Bitcoin ve Tesla ile ilgili şok iddia

Pompliano’dan Elon Musk, Bitcoin ve Tesla ile ilgili şok iddia

Pompliano’dan Elon Musk, Bitcoin ve Tesla ile ilgili şok iddia
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin boğası Anthony Pompliano, Elon Musk ve Tesla’nın ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i kaldırmasının arkasında bir plan olduğunu iddia etti. Buna göre Tesla gözünü BTC madenciliğine dikmiş.


Pompliano’dan Elon Musk, Bitcoin ve Tesla ile ilgili şok iddia

Tesla’nın Bitcoin’i ödeme seçenekleri arasından çıkardığını duyurması kripto para piyasasında şok etkisi yaptı. Şimdi topluluk bunun neden yaşandığı ile ilgili spekülasyonları konuşuyor.

Bitcoin boğası Anthony Pompliano da bu konudaki kendi teorisini dile getiriyor. Ona göre yaşananlar Tesla’nın yeni bir teknoloji getirmeden önce yaptığı bir pazarlama oyunu.

Pompliano’dan Bitcoin FUD açıklaması

Söz konusu olay üzerine piyasayı FUD dalgası kaplarken satışlar sonucu toplam piyasa değerinden 400 milyar dolar eridi.

Bir gün sonra ise alıcılar geri dönerken bir tür sıçramalar görüldü. Dogecoin ve Polygon performans olarak liderliği üstlendi. Ancak Bitcoin yüzde 2’lik orta halli bir değer artışı gösterebildi.

Tüm bunlar Elon Musk’ın Bitcoin madenciliği endişeleri ile başlamıştı. Ünlü girişimci BTC madenciliğinde başta kömür olmak üzere fosil yakıtların kullanılmasının çevresel etkilerinden endişe ettiğini açıklamıştı. Sonuçta Tesla’nın araç satışı ödeme seçenekleri arasından Bitcoin çıkarıldı.

Birçoklarına göre Musk’ın bu açıklamaları anlamsız. Çünkü bu yıl 1.5 milyar dolarlık BTC alırken zaten Bitcoin’in yüksek enerji harcamasından haberdardı.

Bu duruma açıklama getiren Pompliano da FUD’a rağmen Elon Musk’ın halen yüklü miktarda Bitcoin yatırımından dolayı BTC konusunda “long” olduğunu vurguluyor.

Bitcoin çevreye zarar mı veriyor?

Pompliano ayrıca BTC madenciliğinin çevreye zarar verdiği görüşüne de katılmıyor. Ona göre madencilerin dörtte üçü yenilenebilir enerji kaynakları kullanıyor. Çünkü bu tür enerji daha ucuz. Pompliano şöyle diyor:

“Gerçekler madencilerin yüzde 75’inin yenilenebilir enerji kaynaklarını kullandığını gösteriyor. Bunun sebebi ise kazançlarını artırmak isteyen madencilerin daha ucuz enerjiyi bulma teşviki.”

Tesla, BTC madenciliği işine mi giriyor?

Tesla haberi sonrası Bitcoin'de büyük deprem! Bitcoin teknik analizi.

Pompliano, Bitcoin’in çoğunlukla yenilenebilir enerji kullandığından Musk’ın haberdar olduğunu söylüyor.

Pompliano, son yaşananların bir tür yeni bir teknolojinin piyasaya sürülmesi stratejisi olduğunu iddia ediyor. Ona göre bu madencilik donanımı olabilir.

Pompliano şöyle açıklıyor:

“Bütün bunlar sonucunda Tesla yenilenebilir enerjili madencilik donanımı çıkarma hazırlığı yapıyor. Ya da bir tür madencilik donanımı. Bu Tesla’nın bir tür pazarlama stratejisi. Konuya dikkat çekiyor ve günün sonunda da bir tür kurtarıcı olarak piyasaya çıkacak”

Başkaları ise ikna olmuş değil. Onlara göre Musk alternatif arıyor ve potansiyel alternatifler arasında Cardano (ADA) da var. Sebebi ise Proof-of-Stake (PoS) proje olması.

İlgili – Elon Musk Bitcoin yerine hangi kripto parayı tercih edecek?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.