Elon Musk Bitcoin yerine hangi kripto parayı tercih edecek?

İşte Tesla'nın Bitcoin yatırımından yaptığı zararın bilançosu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Attığı tweet’lerle kripto para piyasalarında en etkili olan kişi hiç şüphesiz Elon Musk! Ancak bu seferki etkisi ters yönde oldu. Musk’ın tweet’inin ardından Bitcoin ve kripto para piyasalarında ciddi düzeltme yaşandı.


Elon Musk Bitcoin yerine hangi kripto parayı tercih edecek?

Elon Musk, bir süre önce Tesla’nın Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul edeceğini duyurdu. Bu gelişmenin ardından Bitcoin fiyatlarında ciddi değer artışı yaşandı. 14 Nisan’da Bitcoin 64 bin doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu rekorda Tesla ve Elon Musk’ın rolü yadsınamaz.

Ancak geçtiğimiz günlerde Tesla, Bitcoin’in yüksek enerji tasarrufuna dikkat çekerek Bitcoin’i ödeme aracı olarak kullanamayacaklarını açıkladı. Çevre dostu olan Tesla, Bitcoin’i çevreye zarar veren bir ödeme aracı olduğunu ileri sürüyor. Bu kararın ardından Bitcoin fiyatları 45 bin dolar bandına kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte BTC, 51K’nin üstünde işlem görüyor.

Geleceğin çevre dostu teknolojisini üreten Tesla, geleceğin ödeme sistemi olan blockchain’inden vazgeçmeyeceği tahmin ediliyor. Kripto para yatırımcıların asıl merak ettiği konu Tesla Bitcoin yerine hangi kripto parayı tercih edecek?

Üç aday öne çıkıyor. İlki herkesin tahmin ettiği Dogecoin! Diğer iki güçlü aday ise XRP ve ADA.

Investing’in uzman analistlerinden Jesse Cohen, Tesla ve Elon Musk’ın bir arayış içerisinde olabileceğini iddia ediyor. Doge hariç 2 güçlü alternatife dikkat çekiyor: Ripple (XRP) ve Cardano (ADA). Bu iki kripto para da Bitcoin’in harcadığı enerjinin %1’inden daha az enerji tüketiyor. Listede Ethereum yüksek transfer maliyetinden dolayı yok.

Lütfen Bkz: Piyasaları ateş aldı bir Cardano (ADA) etkilenmedi! Neden?

Cardano’nun CEO’su Charles Hoskinson, Tesla’nın Bitcoin’i ödeme aracı listesinden çıkarmasının ardından Elon Musk’a aşağıdaki tweet’i ile açık davetiye gönderdi. Bir nevi randevu istedi.


Cardano, bir dizi güncellemenin ardından en hızlı blockchain’ler sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. Kripto para piyasaları 12-13 Mayıs tarihlerinde kan gölüne dönerken Cardano, 1.96 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırma keyfini sürdü.

XRP de ciddi bir alternatif olarak duruyor. Ancak SEC davası XRP’nin şansını biraz azaltıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elon Musk Bitcoin yerine hangi kripto parayı tercih edecek?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.