1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Piyasaları ateş aldı, bir Cardano (ADA) etkilenmedi! Neden?

Piyasaları ateş aldı, bir Cardano (ADA) etkilenmedi! Neden?

Piyasaları ateş aldı, bir Cardano (ADA) etkilenmedi! Neden?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk ve Tesla’nın Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından kripto para piyasaları ateş topuna döndü. Piyasalar kıpkırmızı. Ama Cardano (ADA) dolu dizgin yoluna devam ediyor.


Piyasaları ateş aldı, bir Cardano (ADA) etkilenmedi! Neden?

Bitcoin 48 bin doların altına kadar geriledi. Ethereum ise 4 bin dolarlık desteğini kaybetti. Kripto para piyasalarının geneline hakim olan renk kırımız. Aşağıda kripto para piyasalarının kuş bakışı görünümünü görüyoruz.

cardano ada Piyasaları ateş aldı, bir Cardano (ADA) etkilenmedi! Neden?

Piyasaya yön veren kripto paralarda %10 ve üzeri değer kaybı yaşanıyor. Piyasaların genelinde düzeltme yaşanmasına rağmen bugün Cardano (ADA) tüm zamanların rekorunu kırdı. Cardano, 2 dolara sadece 4 cent’lik mesafede bulunuyor. 1.96 dolar ile ADA/USD tüm zamanların rekorunu kırdı.

Aşağıdaki grafikte ADA/USD paritesindeki değişikliği görüyoruz.

cardano ada Piyasaları ateş aldı, bir Cardano (ADA) etkilenmedi! Neden?

Cardano; Elon Musk ve Tesla kararından etkilenmemesi ile güçlü bir proje olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Cardano; Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralardan farklılaştı.

Lütfen Bkz: SON DAKİKA: Herkes panik halinde Bitcoin satarken bu firma Bitcoin topluyor!

Cardano 2019 yılında başlatmış olduğu Shelley güncellemesi sayesinde blockchain ağını olukça güçlendirdi. Ölçeklendirme sorunu büyük ölçüde çözdü. Artık Cardano, akıllı sözleşmelere ve dApps’lere ev sahipliği yapabilecek hale geldi. Cardano ağının ucuz ve hızlı olması Ethereum’u ilerleyen günlerde zorlayacağa benziyor.

2021 yılına 15 cent bandında giren ADA, yazının kaleme alındığı saatte 1.90 doların üstünde hareket ediyor. 2021’in ilk gününde 1,000 dolarlık ADA alan yatırımcının şu ana ki varlığı 13,000 dolara kadar yükseldi.

Cardano’nun CEO’su Charles Hoskinson, Ethereum’un kurucuları arasında yer alıyordu. Ethereum ile yollarını ayıran Hoskinson, vizyonunu başarılı biçimde Cardano’ya aktarmayı başardı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.