Herkes panik halinde Bitcoin satarken bu firma Bitcoin topluyor!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla’nın Bitcoin kararının ardından gelen satış baskısının ardından Bitcoin fiyatlarında ciddi düzeltme yaşanıyor. Bugün herkes panik halinde Bitcoin satarken bir kurumsal firma, Bitcoin topluyor.


Herkes panik halinde Bitcoin satarken bu firma Bitcoin alıyor!

Son günlerde ABD’de Bitcoin blockchain’inin harcadığı yüksek enerji maliyeti ciddi eleştiri konusu oluyor. Bu eleştiri silsilesine Tesla ve Elon Musk da katıldı. Attığı tweet’lerle Bitcoin fiyatını arttıran Elon Musk bu seferki tweet’i ile Bitcoin fiyatlarının düşmesine neden oldu.

Tesla, Bitcoin’deki yüksek enerji sarfiyatına dikkat çekerek Bitcoin üzerinden ödemeleri durdurduğunu açıkladı.

Aşağıdaki tweet’te Tesla ve Elon Musk’ın açıklamalarını görüyoruz.

Bu tweet’in ardından Bitcoin ve kripto para piyasalarında ciddi bir düzeltme yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin’in Musk’ın tweet’ine gösterdiği tepkiyi görüyoruz.

bitcoin topluyor Herkes panik halinde Bitcoin satarken bu firma Bitcoin topluyor!

Ancak bu süreçte ünlü yatırım şirketi MicroStrategy, Bitcoin satın almaya devam ediyor. Hem de ortalama fiyatı 55,387 dolardan.

Lütfen Bkz: Ünlü medya organı Independent’a yansıyan Bitcoin fiyat tahmini

13 Mayıs 2021’de MicroStrategy, nakit olarak 150 milyon dolar ödeyerek yaklaşık 271 Bitcoin satın aldığını duyurdu. Bitcoin başına ödenen para yaklaşık olarak 55,387 dolar.

13 Mayıs 2021 itibariyle MicroStrategy’nin yaklaşık 91.850 adet Bitcoin’i bulunuyor. MicroStrategy’nin Bitcoin başına ortalama maliyeti ise 24,403 dolar.

MicroStrategy, Bitcoin alımını resmi olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) bildirdi. Resmi bilgilendirmeye kaynak linkinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Herkes panik halinde Bitcoin satarken bu firma Bitcoin topluyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.