1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. MoneyGram ve Coinme’den sürpriz kripto para adımı

MoneyGram ve Coinme’den sürpriz kripto para adımı

MoneyGram ve Coinme’den sürpriz kripto para adımı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Para transferi şirketi MoneyGram International ve ABD’deki en büyük lisanslı nakit kripto para borsası Coinme güçlerini birleştiriyor. Bu iş birliği kripto paralara erişimde yeni bir yol ve kolaylık sağlayacak.


MoneyGram ve Coinme’den kripto para iş birliği

MoneyGram International, API odaklı ödeme ağını Coinme’ye sağlayacak. Bu API üzerinden de nakit para ile kripto para alımı ve satımı gerçekleştirilecek.

Şimdilik bu hizmet MoneyGram’ın ABD genelindeki binlerce fiziksel erişim noktasında olacak. Daha sonra kademeli olarak tüm dünyaya genişleyecek.

Kripto para fiyatlarında yaşanan son yükselişler daha fazla kişinin ilgisini çekti. Söz konusu işbirliği de nakit para ile kripto para alım ve satımının önünü açacak ki daha fazla yatırımcıyı bu alana çekecek. MoneyGram’ın geniş erişim ağı kripto para alarak yatırım yapmak için daha kolay bir yol sunmuş olacak.

PayPal Holdings, Visa Inc, MasterCard Incorporated ve diğer finansal hizmetler şirketleri de kripto alanı ile ilgili birden fazla stratejik adım atmıştı.

Mesela PayPal ABD’deki müşterilerine dört farklı kripto parayı kullanarak dünya genelindeki perakende alışveriş noktalarında ödeme yapma imkanı sağlıyor. Dahası Mastercard da şirketlere kendi ağı üzerinden kripto para ödemeleri kabul etme olanağı sunuyor. Buna ek olarak Global Payments de BitPay ile iş birliği yaparak alış veriş noktalarında Bitcoin ile ödemeyi kabul ediyor. Bütün bunlar Warren Buffett gibi efsanevi bir ismin kripto paraları “riskli” ve “değersiz” adlandırdığı bir ortamda gerçekleşiyor.

İlgili – Elon Musk Bitcoin yerine hangi kripto parayı tercih edecek?

En popüler kripto para Bitcoin’in fiyatı Elon Musk ve Jack Dorsey gibi isimlerden destek bularak yükselişe geçmişti. Ancak birkaç gün önce Musk’ın açıklamaları lider kripto paranın değerine olumsuz etki yaptı. Musk ve onun şirketi Tesla artık araç satışlarında Bitcoin kabul etmeyeceklerini açıkladı. Gerekçe olarak ise Bitcoin madenciliğinin çevre üzerindeki büyük etkisi gösteriliyor. Bitcoin madenciliği BTC çıkarmak için yüklü miktarda enerji kullanıyor.

MoneyGram’ın yeni adımı mevut kripto altyapısını kullanma imkanı sağlayacak. MoneyGram 2019 yılında da Ripple ile iş birliği yapmıştı. Bu işbirliği ile Ripple’ın sınır ötesi ödeme ağını kullanabiliyordu. Ancak Ripple aleyhinde açılan dava ile bu işbirliği sonlandı. Yine de gelecekte yeniden yolları kesişebilir.

Kaynak