BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano kurucusu Hoskinson’dan Elon Musk’a Dogecoin dersi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Cardano kurucusu Hoskinson’dan Elon Musk’a Dogecoin dersi

Cardano kurucusu Hoskinson’dan Elon Musk’a Dogecoin dersi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk, Dogecoin geliştiricileri ile bu kripto parayı iyileştirme üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Öyle görünüyor ki Cardano kurucusu Charles Hoskinson gönüllü olarak yardım ediyor. Bir video üzerinden Musk’a ders niteliğinde önerilerde bulundu.


Cardano kurucusu Charles Hoskinson’dan Elon Musk’a “Dogecoin nasıl düzeltilir” dersi

Cardano (ADA) kripto para piyasasının en dikkat çeken coinlerinden. Cardano kurucusu Charles Hoskinson da Youtube üzerinden çeşitli videolar yayınlamayı seviyor. Bazen de ADA ile ilgili gelişmeleri aktarıyor.

Ancak bu sefer Hoskinson, Elon Musk’a yönelik bir video yayımladı. Musk, son zamanlarda Dogecoin ile ilgili sık sık yorumlarda bulunuyordu. Hoskinson da sekiz dakikalık bir video aracılığıyla Bitcoin teknolojisini yererken, Musk’a da nasıl sözünü tutarak Dogecoin’deki eksiklikleri giderebileceği dersi veriyor.

Periscope üzerinden yayımlanan videoda kripto para geliştiricileri için değerli bilgiler yer alıyor. Videonun başlığı ise “Doge nasıl düzeltilir (Elon Musk için)”. Hiç lafı dolandırmadan Hoskinson Tesla’nın milyarder sahibine 11 teknik tavsiyede bulunuyor. Bunlar Elon Musk’ın sözünü tutmada işe yarayacak öneriler. Bildiğiniz gibi Musk kısa süre önce şöyle demişti:

“Sistem işlem verimliliğini artırmak için Doge geliştiricileriyle birlikte çalışıyoruz. Potansiyel olarak umut verici.”

Hoskinson’dan Bitcoin eleştirisi

Dogecoin bir Litecoin forku. Litecoin ise bir Bitcoin forku. Yani temelde aynı kodu kullanıyorlar. Hoskinson da bu kodu eleştiriyor ve Dogecoin’in “Nakamoto konsensüs stiline sahip b**tan” bir kod üzerinde çalıştığını söylüyor. Böyle bir şey söylemesi gerekli miydi? Tabii ki. Çünkü Cardano’nun ortaya çıkma vizyonu, Bitcoin’in eski bir teknoloji olduğu söylemi üzerine inşa edildi. Yine de bu yaptığı bir pazarlama videosu ve amacına yönelik mesajlar veriyor.

Hoskinson’dan Musk’a 11 Dogecoin tavsiyesi

Ardından Hoskinson, Dogecoin nasıl düzeltilir konusuna geçiyor ve 11 tavsiyesini sıralıyor.

İlk önce Prism’i öneriyor. Ona göre piyasadaki en iyi ve en hızlı Proof-Of-Work protokolü. İkinci tavsiye ASIC madenciliğine dayanıklı bir algoritma önerisi. Bunun için “HashCore: Proof-Of-Work Functions for General Purpose Processors” öneriyor. ASIC direnci için başka bir belge önerisi “Ballon Hashing: Protection Against Sequential Attacks.” Zorluk hedeflemesi için “Revisiting Dificulty Control For Blockchain Systems” öneriyor.

Diğer tüm önerilerinde de benzer belge ve çalışma tavsiyeleri var.

İlgili – Pompliano’dan Elon Musk, Bitcoin ve Tesla ile ilgili şok iddia

Hoskinson’un Elon’a son sözleri

Hoskinson videonun sonunda saygılı bir tavırla şunları söylüyor:

“Umarım bunlar Doge topluluğu ve Elon için faydalı olur. Ve ona, dünyanın en zengin adamlarından biri olduğu için sahip olduğuna hiç şüphem olmayan süper elit mühendisleriyle kripto para birimini yeniden inşa etmesinde bol şans diliyorum.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.