Bitcoin yatırımcılarının duymak istemediği 5 acı gerçek

Bitcoin yatırımcılarının duymak istemediği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve blockchain dünyasında iyimserlik de sıkıntı yoktur – öyle ki, soğuk, acı gerçek, nadir rastlanan bir şey. Ne kadar gerçek olursa olsun,  kripto para ve Bitcoin yatırımcılarının duymak istemediği, beş acı gerçeğe bir göz atalım.


Bitcoin uzmanları dünyasında, hiç kimse hiçbir şey bilmiyor

Kriptosferde, çoğu uzman kendi kendini uzman olarak tanımlar. | Kaynak: Shutterstock

Kriptosferde çoğu uzman kendi kendini uzman atar. Seçkin bir avuç şahsiyet, sayıca azdır, ancak kripto meraklılarının güvenini kazanmışlardır.

En yüksek puan alan ICO uzmanları, bir  şekilde ICO denemeleriyle aynı anda ortaya çıktı. “ICO derecelendirmeleri” sonuçlarına baktığımızda, uzmanlıkla alakası olmayan birileri çok yüksek puanlar alabiliyor. Kime güveneceğini bilmeyen okurlardan gelen talep ile  bu “uzmanların” puanları daha da yukarı çıkıyor.

Etkin Twitter hesaplarına baktığımızda ise onarın sadece en eski kripto para hesaplarına sahip ve hesabının açıklama bölümüne “crypto” yazmış insanlardan ibaret olduğunu görüyoruz.

Bakınız: ABD’li Bitcoin yatırımcıları yasada büyük açık buldular!

Kendi finansal sezgileriniz için değil duygularınız için buradasınız!

Kripto uzayına sürüklenen pek çok kişinin cesur, maceracı öncü ruhunu tam olarak anlıyorum. Ancak Kaliforniya altın hücumu sırasında altın arayışı içinde tepelere çıkan öncüler gibi, kâr arayışı, yarışın kendisinden daha önemsiz hale gelebilir.

Başarılı olmanın en iyi yolunun bu olduğuna rasyonel olarak karar verdiğinizden dolayı burada değilsiniz. Başka bir deyişle, rasyonel bir karar alarak burada değiliz. Buradayız çünkü sanırım çoğumuz hayallerimiz için buradayız. Daha önce keşfedilmemiş bir toprağı küreklerimizle kazıp ortaya çıkabileceklerin heyecanı ile buradayız.

Kaliforniya’daki birçok altın arama firması, güvendikleri çevre endüstrileri tarafından kandırıldıklarını çok acı bir şekilde öğrendiler. Dikkat edin altın yatırımcıları gibi elinizde hayal kırıklığı ile kalmayın.

Bakınız: KULİS: Elon Musk, Bitcoin madencilik işine girer mi?

‘Uzman’ görüşü alınır ​​ve bedeli ödenir

Kripto ticaretinin yüksek riskli dünyasında, “uzman” görüşü alınır ve bedeli ödenir. Botlar son yıllarda ABD siyasetinde önemli bir konu oldu ve kripto piyasaların çoğunun otomatik ticari botlar tarafından sallandığına dair güçlü kanıtlar var.

Ben farklı botlardan bahsediyorum: insan ‘bot’larından – sahte bir kripto para için ortaya çıkıp çığırtkanlık yapan insanlardan bahsediyorum. Bu tarz çığırtkanlık yapmak isteyen insanlar için iş reklamlarına Upwork ve Freelancer gibi serbest sitelerde rastlayabilirsiniz. Bitcointalk forumundaki konuşmalara şöyle hızlıca bir baksanız, bu işin ciddiyetini anlarsınız.

Bu kripto paraya özgü bir başarısızlık değil çünkü aynı olay Amazon değerlendirmelerinde de söz konusu. Hatta şöyle diyebilirim, internet üzerinden satış yapılan her durumda mümkün.

Ancak kripto para konusunda yeni olanlar internette yazılanların çoğuna gerçekten güvenemeyeceklerini öğrenmek şaşırtıcı olabilir.

Bakınız: Berlin hardfork Ethereum boğalarına güç verdi!

Merkeziyetsizlik ütopik bir hayal

Merkeziyetsizlik istiyormuş gibi davranabilirsiniz, ancak, bu sektördekilerin çoğu gerçekten istemiyor.

Bir atı suya götürebilirsin, ama içmesini sağlayamazsın. Bizim için iyi olduğunu düşündüğümüz şey ile insanların gerçekte ne istediği arasında dev bir boşluk var. İnsanlar daha fazla özerklik, otorite ve öz kontrol istediklerini söyleyecekler, ancak bu tür şeylerin disiplin ve sorumluluk gerektirdiğini fark ettiklerinde, aniden merkeziyetsizlik korkulacak bir şey haline gelicek.

Tüm projelerin en az % 95’i başarısız olacak

Kripto boğalar bile neredeyse her projenin başarısız olacağına inanıyor. Kripto para uzayı CoinMarketCap’e göre 6,000 ve üzeri koin ve token içeriyor.

Bitwise’daki küresel araştırma başkanına göre % 95’i ölmeye mahkumdur. Matt Hougan bu ayın başlarında Bloomberg’e şunları söyledi :

Orada 6000 küsur kripto para var: bunların yüzde 95’i işe yaramaz ve acı verici bir ölümle ölecek. Ne kadar erken olursa, o kadar iyi.

 Fakat bu“ küllerden ”önemli şeyler ortaya çıkacak. Tıpkı dotcom küllerinden çıkan Amazon, Google ve Facebook gibi.

Yazımızda Bitcoin yatırımcılarının duymak istemediği acı ama gerçek olan 5 konudan bahsettik. Yatırımcıların Kaliforniya altın yatırımcılarının hezimetine uğramamaları için bu acı gerçeklere kulak vermeleri ve yatırım yaparken daha dikkatli olmalarını öneririz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin yatırımcılarının duymak istemediği 5 acı gerçek
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.