Ethereum boğaları aradığı enerjiyi Berlin Hardfork’unda bulabilecek mi?

Analistten Ethereum ile birlikte altcoin piyasalarında yeni düşüş uyarısı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Üst üste darbe yiyen kripto para boğaları kaybettikleri mevzileri kazanmak için güç topluyor. Ethereum boğaları ihtiyaç duydukları enerjiyi Berlin Hardfork’undan alabilecekleri mi?


Berlin hardfork Ethereum boğalarına güç verdi!

Kripto para piyasalarında üst üste yaşanan şokların etkisi ile toplam piyasa değerinde 1 trilyon doları aşan bir erime yaşandı. En şiddetli daralma 19 Mayıs’ta gözlendi ve 1 günde toplam piyasa 0.5 trilyon dolar eridi.

berlin hardfork Ethereum boğaları aradığı enerjiyi Berlin Hardfork'unda bulabilecek mi?

Piyasalarda yazının kaleme alındığı saatte kısmi bir iyileşme gözleniyor. Toplam piyasa 1.5 trilyon dolar büyüklüğe ulaştı. Bitcoin $35K’nın ve Ethereum $2K’nın üstünde tutunuyor. Piyasalarda dibi gördük mü sorununun cevabını ise şimdiden vermek oldukça güç. Ancak piyasada bugün dikkate değer bir canlılık söz konusu.

Kripto para piyasalarında son dönemde yaşanan şokları şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Bitcoin aleyhine gelişen çevreci tepkiler.
  • Tesla’nın Bitcoin ödemeleri sisteminden vaz geçmesi.
  • Elon Musk’ın çelişkili tweet’leri.
  • Çinli madencilerin piyasayı terk etmeye başlaması

Lütfen Bkz: Independent: “Çinli madenciler yüzünden Bitcoin fiyatları düşüyor!”

2,000 dolarlık destek seviyesini kaybeden Ethereum, tekrardan bu destek hattını geri kazandı. Bu kazanımda Ethereum Kuruluşunun Berlin Hardfork’u hakkında yaptığı açıklamalar etkili oldu. Ethereum Kuruluşu, Berlin güncellemesi ile Ethereum blockchain’inde birçok kusurun çözüldüğünü duyurdu. Ethereum ağının hantallaşması ve işletim ücretinin artması, piyasada yukarıda bahsedilen şoklarla beraber fiyatları olumsuz yönde etkiliyordu. Berlin Hardfork’unun ardından Ethereum ağı rahatlamaya ve işletim ücretleri düşmeye başladı. Böylece fiyatların da artışa geçtiğini gözlemliyoruz. Berlin Hardfork’u güvenlik konusunda da Ethereum ağını güçlendirdi.

PoS sistemi geçiş sürecinde Ethereum’da 4 önemli güncelleme önerisi daha var bunlar; EIP-2565, EIP-2718, EIP-2929 ve EIP-2930’dur. Berlin Hardfork’u yukarıda 4 basamakla ifade edilen geniş çaplı güncellemeler için gerekliydi.

Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

berlin hardfork Ethereum boğaları aradığı enerjiyi Berlin Hardfork'unda bulabilecek mi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum boğaları aradığı enerjiyi Berlin Hardfork’unda bulabilecek mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.