okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.18%
Bitcoin
66.898,96 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.097,52 USDT
bch
BCH
3.64%
Bitcoin Cash
483,50 USDT
xrp
XRP
-0.01%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.1%
Litecoin
84,06 USDT
bnb
BNB
-0.22%
Binance Coin
579,61 USDT
sol
SOL
2.27%
Solana
173,28 USDT
avax
AVAX
2.1%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.16%
Poladot
7,19 USDT
doge
DOGE
0.23%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.26%
Shiba Inu
0,00 USDT

KULİS: Elon Musk, Bitcoin madencilik işine girer mi?

Dogecoin yatırımcıları beklemede! Büyük pump sonrası DOGE ne olacak?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Otomobil endüstrisinde önemli değişimlere imza atan Elon Musk, Bitcoin’i de dönüştürebilir ve daha çevreci hale getirebilir mi? Konjonktür o yönde ilerliyor.


Elon Musk, Bitcoin’i dönüştürmeye hazırlanıyor!

Tesla sayesinde elektrikli otomobiller günden güne yaygınlaşıyor ve zamanla fosil yakıt kullanan araçların yerini alacağa benziyor. Fosil yakıtlarının arzının sınırlı olması nedeniyle ekonomik anlamda sürdürülebilir ve etkin bir enerji kaynağı değil. 2050 yılından itibaren fosil yakıtlarının (benzin ve dizel) arzında ciddi düşüşler yaşanacak. Bu nedenle şimdiden teknoloji devleri sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde mesai harcıyor.

Tesla ve diğer elektrikli araçlar gelecekte oluşacak enerji kıtlığına şimdiden önlem alıyorlar. Ülkeler bazında da bu yönde hazırlık dikkat çekiyor: Otomobil endüstrisinde lider konumda olan Almanya’da da önemli açılımlar söz konusu. Almanya parlamentosu aldığı bir kararla 2030 yılından itibaren Almanya’da benzinli ve dizel araçların kullanımını tamamen yasaklıyor.

Dünyada enerji konusundaki değişim ve trend yukarıda açıklandığı gibi. Kripto para piyasalarında ise Ethereum, Cardano ve diğer bir grup blockchain, PoW sisteminden PoS sistemine geçiş süreci yaşıyor. PoW sistemini benzin ve dizel ile çalışan araba motorlarına benzetebiliriz. Hem daha yüksek maliyetli hem de çevreye zarar veriyor. PoS sistemi ise daha teknolojik ve çevreci.

Ne yazık ki Bitcoin çevresinde Ethereum ve diğer kripto paralarda olduğu gibi bir değişim ve ARGE faaliyeti gözlenmiyor. Halihazırda Bitcoin blockchain’i PoW sistemi üzerinde faaliyetlerine devam ediyor. PoW sisteminde Bitcoin blockchain’i Avusturya’nın yıllık enerji maliyetine denk gelen elektrik tüketiminde bulunmaktadır.

Lütfen Bkz: Berlin hardfork Ethereum boğalarına güç verdi!

Son günlerde Çin yönetimi ülkedeki Bitcoin madencilik faaliyetlerini yasaklamaya başladı. Bitcoin madenciliği %60 oranında Çin’de yoğunlaşıyor. Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklaması bir fırsat doğurabilir. Yeni madencilik havuzları Kuzey Amerika’da daha çevreci yöntemlerle geliştirilebilir.

Elon Musk’un bu çerçevede okunacak tweet’i heyecan yarattı. Elon Musk, Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren Bitcoin madencileri ile görüştüğünü ve bu konuda daha çevreci yöntemler üzerinde çalıştığını belirtti.

Ne dersiniz belki de Elon Musk bizzat Bitcoin madencilik işine girebilir mi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.