1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dogecoin’de dikkat çeken hareketlilik ve inanılmaz işlem ücreti

Dogecoin’de dikkat çeken hareketlilik ve inanılmaz işlem ücreti

Dogecoin’de dikkat çeken hareketlilik ve inanılmaz işlem ücreti
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin’de dikkat çeken bir coin hareketliliği yaşandı. Ancak bu işlemler için alınan işlem ücretleri inanılmaz seviyede. Bankalar ise kıyaslanamayacak bir şey. Ayrıntılara bakalım.


Dogecoin’de dikkat çeken hareketlilik ve inanılmaz işlem ücreti

DogeWhaleAlert (@DogeWhaleAlert) platformu, büyük DOGE işlemlerini takip ediyor. Bu platformun son birkaç tweetine göre, son 24 saatte neredeyse 2 milyar DOGE coinlik transferler gerçekleşti.

Bu kadar yüklü Dogecoin ise sadece 3 işlemde taşındı.

1.7 milyar Dogecoin hareket halinde

DogeWhaleAlert, dikkat çeken 3 DOGE işlemi tespit etti. Bu işlemlerden ikisinde, her birinde 800,000,000 Dogecoin taşındı. Birinde ise 100,000,000 DOGE’luk transfer oldu. Böylece 3 işlemde toplanda 1.7 milyar coin.

Her bir 800 milyon DOGE transferinin değeri, mevcut piyasa değerinden 57,970,400 dolar ediyor. Toplamda ise 125 milyon dolarlık bir değer transferinden bahsediyoruz. Burada ilginç olan ise bu kadar paranın taşındığı işlemler için işlem ücretlerinin ne kadar oldu.

İlgili – Elon Musk, Dogecoin’i neden desteklediğini ve sırada ne olduğunu açıkladı

DogeWhaleAlert’e göre 800 milyon DOGE’luk tek bir işlemin ücreti 0.058 dolar oldu. Diğer işlemlerin ücretleri ise 0.16 dolar ve 0.08 dolar. Bu da 125 milyon dolarlık transferin toplam işlem ücretini 0.298 dolar yapıyor. Yani 3 centten bile daha az. Bankaların asla hayal bile edemeyeceği bir ücret.

Robinhood’un elindekileri FTX almak istiyor

Bu arada DogeWhaleAlert’in başka bir tweetine göre, popüler yatırım uygulaması Robinhood’un elinde dudak uçuklatan miktarda Dogecoin var. Bu platformda 40,138,384,632 meme coin bulunuyor. Bu kadar DOGE’un değeri 2,892,291,720 dolar eder ve dolaşımdaki toplam coinlerin yüzde 30.25’ine denk geliyor.

Yeni haberlere göre başka bir kripto işlem devi FTX borsası Robinhood’u almayı düşünüyor. Bu haber Bloomberg’de de yer aldı. Bu haber üzerine platformun hisseleri yüzde 18 yükseldi.

Ancak ardında FTX bu haberi yalanladı.

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.