1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin’e yeni Elon Musk dopingi!

Dogecoin’e yeni Elon Musk dopingi!

Dogecoin’e yeni Elon Musk dopingi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bugün (28 Nisan) bir kez daha Tesla CEO’su Elon Musk Dogecoin’e pump yaptırdı! DOGE fiyatı, ünlü CEO’nun tweetinin ardından dakikalar içinde dev bir artış kaydetti.

Dogecoin neden yükseliyor?

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Dogecoin‘in bugünkü fiyat seviyesine gelmesindeki en büyük pay dünyaca ünlü iki milyardere ait. Elbette bu iki ismi, kripto topluluğu çok iyi biliyor: Tesla CEO’su Elon Musk ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban.

Her ikisi de gerek Twitter’da ve gerekse röportajlar sırasında Dogecoin hakkında defalarca konuştu ve DOGE’nin çok büyük bir yükseliş trendine girmesine yardımcı oldu.

Bugün (28 Nisan) Dogecoin fiyatı bir kez daha Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweetinin etkisiyle, kısa bir sürede %23’ün üzerinde artış kaydetti.

TradingView tarafından yayınlanan veriler, Musk’ın tweetinden beş dakika önce, (28 Nisan 06:15 UTC’de) Dogecoin’in 0,2592$ gibi nispeten düşük bir seviyeden işlem gördüğünü gösteriyor.

Ardından, Musk’ın tweetinden sadece 15 dakika sonra Dogecoin fiyatı 0,33$’a kadar yükseldi. Bu da DOGE fiyatının 20 dakika içinde USD karşısında %23’ün üzerinde değer kazandığı anlamına geliyor.

dogecoin neden yükseliyor Dogecoin'e yeni Elon Musk dopingi!
Bir Günlük DOGEUSD Grafiği (Binance) – Kaynak: TradingView

 

Dogecoin’in en büyük destekçisi Tesla CEO’su, 1975’ten beri süregelen ABD’nin en ünlü komedi/show programı olan Saturday Night Live (SNL)’ın, 8 Mayıs’ta yayınlanacak bölümüne konuk sunucusu olarak katılacak. Ünlü CEO, programa sunucu olarak katılacağına atıfta bulunduğu tweetinde DOGE’yi de unutmadı.

Messari’nin Asya Danışmanı Mira Christanto, Musk’ın tweetinin Dogecoin fiyatı üzerindeki etkisiyle ilgili olarak tweet attı. Ve Elon Musk’ın tweetinden sonra, DOGE’nin piyasa değerinin 3 milyar dolar arttığını söyledi.

Ayrıca Elon Musk’ın kendisini “The DogeFather” olarak adlandırdığı bu tweet, Dogecoin’e %23’ten fazla yükseliş kazandırdı. Ve varlığın piyasa değeri de 3 milyar dolar artarak, 39.740.592.648 dolara yükseldi.

Bu arada Set Labs’ın Ürün Pazarlama Müdürü, ETH Hub Kurucu Ortağı ve aynı zamanda “Into the Ether” programının ortak sunucusu Anthony Sassano, insanların bir kez daha Dogecoin almak için Bitcoin ve Ethereum’larını satmaya başladığını söyledi.

https://twitter.com/sassal0x/status/1387298744375255041?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1387298744375255041%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cryptoglobe.com%2Flatest%2F2021%2F04%2Fdogecoin-doge-price-surges-23-after-another-tweet-by-dogefather-elon-musk%2F

Yine dün milyarder yatırımcı ve girişimci Mark Cuban, The Ellen DeGeneres Show’daki bir röportaj sırasında Dogecoin’den bahsetti. Ve Dogecoin’in, piyasaya bir şaka parası olarak girmesine rağmen, artık gerçek bir dijital para birimi olduğunu söyledi.

Ayrıca, kripto ödeme işlemcisi BitPay de dün Houston, Texas merkezli ve sadece Bugatti/Bentley gibi süper lüks otomobil markaları ile ilgilenen Post Oak Motor Cars’ın artık Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini duyurdu.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Dogecoin 0,322$ civarında işlem görüyor. Bu da son 24 saatlik de %21 ve 2021’in başından bu yana ise %5832 arttığını gösteriyor.

Dogecoin nneden yükseliyor?

Kaynak

Etiketler: