1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Oyun endüstrisinin dev ismi kriptoya yatırım yaptı!

Oyun endüstrisinin dev ismi kriptoya yatırım yaptı!

Oyun endüstrisinin dev ismi kriptoya yatırım yaptı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Oyun endüstrisinin dev ismi kripto paraya yatırım yaptı. Detaylar haberimizde.

Oyun endüstrisinin dev ismi kriptoya yatırım yaptı

Güney Kore’de kurulan ancak daha sonra merkezini Japonya’ya taşıyan Tokyo merkezli oyun deviz Nexon Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Nexon Japonya’da halka açık olarak oyun endüstrisinde faaliyet göseteriyor.

Firma zorunlu ücret ve giderler dahil edildikten sonra 58,226 dolarlık fiyattan 1717 tane BTC satın aldı. Nexon’un aldığı Bitcoin’in toplam değeri ise yaklaşık 100 milyon dolar.


Nexon Başkanı ve CEO’su Owen Mahoney Bitcoin yatırımı için şunları söyledi:

“Bitcoin satın alımımız, hissedar değerini korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için disiplinli bir stratejiyi yansıtıyor.”

Nexon CEO’su, mevcut ekonomik durumda Bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için nakit fiyatını korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sağladığını da sözlerine ekledi.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmleri

Nexon’un kripto piyasasına ilgisi bu alımla sınırlı değil. Oyun devi geçtiğimiz günlerde Güney Kore’nin en büyük kripto borsası Bithumb’ın hisselerini satın almak istemişti. Tam olarak anlaşma sağlanamasa da Nexon bu niyetinden vazgeçmiş değil.

Ayrıca Nexon hali hazırda Güney Kore’de faaliyet gösteren kripto para borsaları Korbit’in %67’sine ve Bitstamp’ın %80 hissesine sahip.

Bu yatırım ile Nexon kripto piyasasında büyük oyuncular arasına dahil oldu. Bitcoin ve diğer kripto paralar konusunda devletlerin regülasyonlar yapacağı haberlerinin arasında kurumsal olarak benimsenme ise hız kesmeden devam ediyor. Yazının kaleme alındığı anlarda lider kripto para birimi Bitcoin, Coinmarketcap verilerine göre 54,159 dolardan işlem görüyor. Bitcoin 1 trilyon doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip.

Kaynak