1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin kurucusundan piyasalara yönelik inanılmaz sözler!

Dogecoin kurucusundan piyasalara yönelik inanılmaz sözler!

Dogecoin kurucusundan piyasalara yönelik inanılmaz sözler!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin kurucusu, kripto para piyasalarına yönelik ciddi eleştiriler getirdi. Hatta piyasaları taşa tuttu desek yeridir.


Dogecoin kurucusundan piyasalara yönelik inanılmaz sözler!

Sen git Dogecoin’i geliştir sonra da gel kripto para piyasalarını eleştir. Eleştiriler doğrudur yanlıştır, haklılık payı vardır veya yoktur tartışması ayrı konu. Ancak bu eleştiriler Dogecoin’in kurucusundan gelince pek de samimi durmuyor.

Atalarımız durumu özetleyen çok güzel bir sözü var: “Merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatini söylermiş.Meme coin Doge’nin kurucusu Jackson Palmer için belki de bu özlü söz açıklayıcı oluyor. Gelelim Palmer’in eleştirilerine;. Palmer şu cümleleri kullanıyor:

“Kripto paraların, öncelikle vergiden kaçınma, azaltılmış regülasyonlar ve yapay olarak uygulanan kıtlığın bir kombinasyonu yoluyla yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edilmiş, doğası gereği sağcı, hiper-kapitalist bir teknoloji olduğuna inanıyorum.”

Kısaca Jackson Palmer, kripto para piyasalarını ve girişimcilerini “faşist bir kapitaliste” benzetiyor. Pardon! O siz olmuyor musunuz?

Lütfen Bkz: Dijital Euro geliyor! Doların uykuları kaçacak!

Palmer, kripto para piyasalarının bir grup varlıklı kartel tarafından yönetildiğini geleneksel finansal sistemdeki yapının bir benzerinin kripto para piyasalarında da oluştuğunu iddia ediyor.

Palmer:

“Kripto paralar, günümüzün kapitalist sisteminin en kötü kısımlarını (örneğin yolsuzluk, dolandırıcılık, eşitsizlik) ele alıyor …”

8 Mayıs 2021’de Doge, 73 cent’e çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Şu an ise zirve değerine göre neredeyse değerinin %75’ini kaybetti. Dogecoin yazının kaleme alındığı saatte 19 cen’ten işlem görüyor. 15 Nisan’dan sonra Dogecoin’e giren tüm yatırımcılar şu an zarardalar. Aşağıdaki grafikte Doge’deki değişimi görüyoruz.

Dogecoin kurucusundan piyasalara yönelik inanılmaz sözler!

Kaynak