okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.52%
Bitcoin
68.755,02 USDT
eth
ETH
0.67%
Ethereum
3.870,44 USDT
bch
BCH
0.61%
Bitcoin Cash
473,25 USDT
xrp
XRP
0.16%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.59%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
0.11%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
1.82%
Solana
171,76 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
1.33%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.6%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
2.5%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Mark Cuban altcoinlere yatırım yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı!

mark cuban
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü milyarder Mark Cuban yatırımcılara altcoinlere yatırım yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Mark Cuban’dan uyarılar

Tüm kripto paralara olan ilgi bu sene en yüksek seviyelere yükseldi. Nisan ve mayıs ayların kripto hacmi rekor seviyelere ulaştı. Toplam kripto hacmi 2,5 trilyon doların üzerinde çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto piyasası Elon Musk’ın Tesla satışlarında Bitcoin kullanma kararını askıya almasının ardından Çin’den gelen kısıtlama haberleri ve madencilik faaliyetlerinin yasaklanması sonucu geri çekildi. Kripto piyasasının toplam hacmi 1,35 trilyon dolara geriledi.

Yine de kripto paralar kurumsal olarak benimsenmeye ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyenlere hitap etmeye devam ediyor.

Kripto paralara olan desteği ile biline Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban yaptığı açıklamada portföyünün %60 Bitcoin %30 Ethereum ve %10 diğer kripto paralardan oluştuğunu belirtmişti. Cuban, özellikle altcoinlere yatırım yapmak isteyenlere bir dizi tavsiyelerde bulundu.

Mark Cuban, herhangi bir yatırımda olduğu gibi kripto paralara yatırım yaparken birinin yaptığı herhangi bir şeyin aynen kopyalanmaması gerektiğini vurguluyor. Altcoinlere yatırım yapmanın hisse senetlerine ve tahvillere yatırım yapmaktan çok daha riskli olduğunu dile getiren Cuban, kripto paraları aşırı oynak yapısının da göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguluyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Cuban bu riskle karşı karşıya kalmış yatırım yaptığı bir kripto para birimi olan Titan saatler içerisinde sıfıra inmişti. Bu noktada Mark Cuban tüm uzmanlar gibi yatırımcıları kaybetmekten korkmayacakları miktarlar ile yatırım yapmaları konusunda uyarıyor. Yatırımcıların aşağıda sıralanan risklere dikkat etmeleri gerektiğini belirtiyor.

  1. İtibar riski

İtibar riski, bir altcoin projesinin iyi durumda olmayabileceği tehdididir. Yatırım yapmadan önce, projenin kurucularının güvenilir olup olmadığını belirlemek çok önemlidir.

  1. Piyasa Erişim Riski

Piyasa erişim riski, satın alınabileceği yerler de dahil olmak üzere her bir dijital paranın erişilebilirliği anlamına gelir. Altcoin, örneğin düzenlenmiş bir borsa yerine yalnızca belirsiz bir arka kanal aracılığıyla mevcutsa, yatırımı biraz daha düşünmeye değer olabilir.

  1. Teknik Risk

Teknik risk en fazla dikkate alınması gelen risk grubudur. Çünkü her dijital paranın arkasındaki kodun kalitesi değişebilir. Örneğin, köpek temalı altcoinlerin çoğu, kendi paralarını oluşturmak için diğer paraların kaynak kodunu kopyalayıp yapıştıran geliştiriciler tarafından oluşturuldu.

Dogecoin, özellikle, bir Bitcoin çatalı olan bir Litecoin çatalı olan Luckycoin’in bir çatalı veya kod kopyasıdır. Bu, bir koddaki zayıflıklara yer açarak altcoini potansiyel olarak daha az güvenli ve kötü aktörlere karşı hassas hale getirebilir.

Saygın bir üçüncü tarafın, satın almakla ilgilendiğiniz herhangi bir altcoin kodunu denetlediğinden ve gözden geçirdiğinden emin olmak akıllıca olacaktır.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.