1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin fiyatında yeni rekor – Yükselişin arkasında ne var?

Dogecoin fiyatında yeni rekor – Yükselişin arkasında ne var?

Dogecoin fiyatında yeni rekor – Yükselişin arkasında ne var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para Dogecoin taraftarları Ocak ayında fiyatın 10 centi geçmesinin hayalini kuruyordu. Bugün DOGE fiyatının 70 cente dayandığını görüyoruz. Peki, Dogecoin fiyatındaki bu inanılmaz boğa koşusunun arkasında ne var?


Dogecoin fiyatı 0.70 dolara yaklaştı

Kripto para Dogecoin bir şaka olarak başlamıştı. Ancak bugün gördüğümüz yükseliş hiç şaka değil. Bu altcoin bugün ilk önce 60 centi geçerek yeni bir rekor kırdı. Şimdi ise bu yazı hazırlanırken 0.69 doların üzerinde (TSİ 09.13) işlem görüyor. Sonuçta 70 centtte yeni bir ATH yapmasına ramak kaldı diyebiliriz.

Kripto para birkaç gün önce 43 cent seviyesinde yeni bir rekor kırmıştı. Şimdi bu seviye de çok gerilerde kaldı. 60 centi geçtikten sonra 55 cent civarında istikrar sağlıyor gibi görünse de şu an 70 centin hemen altında işlem görüyor.

Dogecoin fiyatı 0.70 dolara yaklaştı

Daha birkaç ay önce Ocak ayında DOGE fiyatı 1 cent civarındaydı. Bu kripto para taraftarları da 10 centin hayalini kuruyordu.

Dogecoin fiyatı hafta sonu yükselişe geçti. Tesla CEO’su Elon Musk da Dogecoin’in en üst düzey taraftarıdır. Musk’ın bu kripto para ile ilgili tweetleri fiyatı yükseltiyor. Musk, geçen hafta “Dogefather” diye bir tweet yazmıştı.

Buna ilave olarak işlem platformları eToro ve Gemini de bu kripto parayı listelemeye başladı. Sonuçta bu kriptoya erişim çok büyük ölçüde genişledi. Sadece eToro’nun 20 milyon kullanıcısı var ve platform üzerinden rahatlıkla Dogecoin alabilirler.

İlgili – Elon Musk’tan ilham aldı, Dogecoin milyoneri oldu

Dogecoin yükselişi sorunlara sebep oldu

Öyle görünüyor ki Dogecoin’deki yükseliş yatırım uygulaması Robinhood’da sorunlara sebep oldu. Platform, yüksek talepten dolayı kripto para ticaretinde sorunlar yaşadığını bildiriyor.

Kripto sektöründe en başta Bitcoin ve Ethereum geliyor. Bunların altında ise çok büyük bir altcoin ve hatta “shitcoin” listesi var. Bazen ise “meme coin” denilen şakasına çıkarılan kripto paralar da oluyor. Bunlardan bazıları sadece komik oldukları için popüler oluyorlar.

2013 yılında çıkarılan Dogecoin de “meme coin”lerin ilki. Birçoğu ise saçma. Mesela geçtiğimiz Ağustos ayında 1 dolardan “Meme” adıyla ortaya çıkan bir coin bugün 2,000 doların üzerinde bir fiyattan işlem görüyor.

İlgili – Dogecoin artık yeşil sahalarda

Kaynak


Total
0