fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin artık yeşil sahalarda

Dogecoin artık yeşil sahalarda

Dogecoin artık yeşil sahalarda
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para Dogecoin, son aylardaki yükselişi ile dikkat çekiyor. Şimdi spor kulüpleri Dogecoin ile maç biletlerini satışa sunduklarını duyurdular.


Dogecoin ile indirimli maç biletleri

Amerika Ulusal Beyzbol Ligi (Major League Baseball – MLB) takımlarından Oakland Athletics, taraftarlara Dogecoin ile bilet satışına başladı. Toronto Blue Jays ile yapılacak mücadelenin biletleri artık kripto para ile satıştı.

Oakland Athletics, “plaza infield” alanına iki bileti 3-6 Mayıs tarihleri arasında 100 DOGE fiyattan satışa sunuyor. Genelde bu alan için iki bilet 80 dolardan satılıyor. DOGE şu an 0.43 dolardan işlem görüyor. Kripto para ile bilet alan taraftarlar da böylece yüzde 46’lık bir indirim elde etmiş oluyor.

İlgili – Elon Musk’tan ilham aldı, Dogecoin milyoneri oldu

Oakland A’s (@Athletics) Twitter hesabı üzerinden şöyle diyor:

“Blue Jays’in konuk olduğu maçta bize katılın. Plaza Infield’de iki bilet bu maç için 100 Dogecoin. Ödemeleri Bitpay üzerinden kabul ediyoruz. Biletler de MLB Ballpark uygulaması üzerinden veriliyor.”

https://twitter.com/Athletics/status/1389260734329094144?s=20

 

Oakland Athletics ilk defa kripto para alanında Mart ayında aktif olmaya başladı. O zaman bütün sezonu kapsayan altı kişilik biletler 1 BTC’den satıldı.

Oakland Athletics’in DOGE benimsemesi, kripto para Dogecoin’in çevresinde büyümeye devam eden pozitif atmosferin bir göstergesi. CoinGecko’un verilerine göre, Dogecoin’in piyasa değeri şu an 57 milyar dolarda. Bu da 52 milyar dolar piyasa değerine sahip Tether’i (USDT) geçtiğini gösteriyor.

Her ne kadar gerçek bir değere sahip olmasa da Dogecoin’in piyasa değeri 52.9 milyar dolar değere sahip Honda Motor Co. gibi bir devi geçti. Ayrıca 46 milyar dolarlık Ford Motos ve 43 milyar dolarlık Twitter’den de daha büyük piyasa değerine sahip.

İlginçtir ki Dogecoin ana akım kült figür statüsüne yükselmeden çok önce, Dogecoin kurucusu Billy Markus, elindeki tüm Doge birikimini 2015’te satıştı. O zaman sattığı bu kripto paralar kullanılmış bir Honda Civic’in değeri kadar ediyordu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.