1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Doge ve Shiba’yı geçerek en büyük 10 coin arasına giren kripto para

Doge ve Shiba’yı geçerek en büyük 10 coin arasına giren kripto para

Doge ve Shiba’yı geçerek en büyük 10 coin arasına giren kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası öyle bir yıl yaşıyor ki piyasa değerine göre TOP 10 coinler arasına sık sık yenileri katılıyor. Şimdi de bir coin Shiba ve Doge’u geçerek en büyük 10. kripto para oldu.


Doge ve Shiba’yı geçerek en büyük 10 coin arasına giren Avalanche (AVAX)

Kısa süre önce yeni tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan kripto para Avalanche (AVAX), piyasa değerine göre en büyük 10 coin arasına katıldı.

AVAX coin, bir süre önce bir meme coin olan Shiba Inu’yu (SHIB) geçerek en büyük 11. kripto para olmuştu. Şimdi ise piyasa değerine göre en büyük coinler listesi bir kez daha değişti. Çünkü bu sefer AVAX bir kez daha yükselerek ilk 10 “elitler” arasına katıldı. Başka bir ünlü meme coin olan Dogecoin ise Avalanche’ın yükselişi ile bir sıra gerileyerek yeniden 11. konuma döndü.

İlgili – Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) karşılaştırması: Hangisi daha iyi bir yatırım?

Doge ve Shiba’yı geçerek en büyük 10 coin arasına giren kripto para

Kripto para sıralaması ve AVAX’ın yeni pozisyonu Kaynak: CoinMarketCap

Avalanche (AVAX) fiyatındaki bu yükselişin başlıca sebebi ise bu hafta Ava Labs kurucusunun yaptığı açıklama. Şirket, Deloitte ile ortaklık kuracağını ve bu iş birliği sonucu ise verimli afet yardım platformları kurulacağını bildirdi.

İlgili – Avalanche (AVAX) fiyat tahmini 2021-2030

Doge ve Shiba’yı geçerek en büyük 10 coin arasına giren kripto para

AVAX grafiği Kaynak: Bloomberg

Avalanche, çok yüklendiğinde bile kullanıcılara ağ üzerinde daha hızlı ve daha ucuz işlemler sunabilen çok sayıdaki Ethereum rakibinden biri. Deloitte şirketi ve Close As You Go platformu, Federal Acil Durum Yönetim Ajansı’nın hızını ve güvenliğini artırmak için Avalanche blockchain teknolojisini kullanacak.

Şimdiye kadar bir hükümet kurumunun blockchain teknolojisi kullandığı çok az olay var. Avalanche’ın bu ortaklığı bundan dolayı önemli. Çünkü bu yeni gelişme, bundan sonra da merkezsiz teknolojilerin geleneksel yönetim yapısına uygulanmasına kapı açabilir.

Şu an 136 dolardan işlem gören AVAX’ın ATH değeri ise 146 dolar. Kripto paranın fiyatı ve piyasa değeri yılın başından bu yana yüzde 3,000 arttı.

İlgili – Coinbase’de listelenmeye başlayan Avalanche (AVAX) nedir? Gelecek vadediyor mu?

Kaynak

Etiketler: