1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. DOGE ve Shiba Inu şimdi de ‘O’ üniversiteye girdi!

DOGE ve Shiba Inu şimdi de ‘O’ üniversiteye girdi!

DOGE ve Shiba Inu şimdi de ‘O’ üniversiteye girdi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD merkezli köklü bir üniversite, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) başta olmak üzere bazı kripto para bağışlarını kabul etmeye başladığını açıkladı.

Quincy Üniversitesi DOGE ve Shiba Inu’yu kabul etti

ABD’nin en büyük eyaletlerinden biri olan Illinois’de bulunan 160 yıllık geçmişe sahip olan Quincy Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde kripto dünyasına kapılarını açtı. Üniversite yaptığı açıklama ile Dogecoin (DOGE) ve rakibi Shiba Inu (SHIB)’nun da aralarında bulunduğu birkaç kripto para biriminde yapılacak bağışları kabul etmeye başladığını duyurdu.

DOGE ve Shiba Inu şimdi de 'O' üniversiteye girdi!

İlgili: Shiba ve Dogecoin şimdi de ABD siyasetine girdi!

Aynı zamanda özel bir Fransisken üniversitesi olan Quincy, açıklamasında yer alan kripto para birimleri ile yapılacak bağışların tam olarak karşılığını alacağını ve bu kripto bağışlarının vergiden muaf olacağını belirtti.

Ancak bu miktarın vergiden düşürülebilmesi için bağışçıların kanun gereği adlarını adreslerini ve e-postalarını kurumla paylaşmaları gerekiyor. Bununla birlikte, vergi muafiyetinden faydalanmak istemeyen kişiler için böyle bir zorunluluk yok. Hatta yapılacak kripto bağışlarında kimliğin üniversiteden dahi gizlenmesi mümkün olacak.

Üniversite, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi önde gelen tokenlerin yanı sıra memeden ilham alan Doge ve Shiba Inu’nun da aralarında bulunduğu toplamda 32 farklı kripto varlık türünden yapılan bağışları kabul ediyor. 

Kurum geliştirme direktörü Matt Bergman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Her geçen gün daha fazla insan yatırımlarında dijital para birimlerine ver veriyor ve bu durumun yakın zamanda azalacağını da sanmıyoruz. Üniversitemiz her zaman için bağışçılarımızın, öğrenci ve girişimlerimizi desteklemenin yollarını kolaylaştırmaya çalışıyor. “

Üniversite açıklamasının devamında 46 milyon Amerikalının – ki bu ABD yetişkin nüfusunun yaklaşık %22’sine tekabül ediyor- kripto yatırımına sahip olduğunu belirtiyor. ABD’de üniversiteye yapılan ilk kripto bağışı 2014 yılında gerçekleşmiş ve Puget Üniversitesi’nden mezun olan bir kişi 10.000 ABD Doları değerinde kripto varlığı üniversitesine bağışlamıştı.

İlgili:  Meme coin Shiba Inu’dan Fast Food dünyasına hızlı giriş!

DOGE ve Shiba Inu DOGE ve Shiba Inu şimdi de 'O' üniversiteye girdi!

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hayır kurumlarının en büyüklerinden olan Fidelity’ye geçen yıl kripto para ile yapılan bağışlar bir önceki yıla göre %1.000’in üzerinde arttı. Kurum 2020 ve 2021 yıllarına ait verilere dayanarak yaptığı açıklamada, kripto bağışlarının 28 milyon dolardan, 331 milyon dolara yükseldiğini açıkladı.

İlgili: Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.