Loading...
btc
BTC
-0.43%
Bitcoin
65.379,79 USDT
eth
ETH
-1.52%
Ethereum
3.107,16 USDT
bch
BCH
-1.58%
Bitcoin Cash
517,38 USDT
xrp
XRP
-1.65%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-1.83%
Litecoin
78,27 USDT
bnb
BNB
-0.94%
Binance Coin
561,07 USDT
sol
SOL
-2.51%
Solana
147,46 USDT
avax
AVAX
-2.22%
Avalanche
36,44 USDT
ada
ADA
-1.87%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-2.23%
Poladot
6,70 USDT
doge
DOGE
-2.42%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-3.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

DOGE ve Shiba Inu şimdi de ‘O’ üniversiteye girdi!

shiba Inu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli köklü bir üniversite, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) başta olmak üzere bazı kripto para bağışlarını kabul etmeye başladığını açıkladı.

Quincy Üniversitesi DOGE ve Shiba Inu’yu kabul etti

ABD’nin en büyük eyaletlerinden biri olan Illinois’de bulunan 160 yıllık geçmişe sahip olan Quincy Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde kripto dünyasına kapılarını açtı. Üniversite yaptığı açıklama ile Dogecoin (DOGE) ve rakibi Shiba Inu (SHIB)’nun da aralarında bulunduğu birkaç kripto para biriminde yapılacak bağışları kabul etmeye başladığını duyurdu.

DOGE ve Shiba Inu şimdi de 'O' üniversiteye girdi!

İlgili: Shiba ve Dogecoin şimdi de ABD siyasetine girdi!

Aynı zamanda özel bir Fransisken üniversitesi olan Quincy, açıklamasında yer alan kripto para birimleri ile yapılacak bağışların tam olarak karşılığını alacağını ve bu kripto bağışlarının vergiden muaf olacağını belirtti.

Ancak bu miktarın vergiden düşürülebilmesi için bağışçıların kanun gereği adlarını adreslerini ve e-postalarını kurumla paylaşmaları gerekiyor. Bununla birlikte, vergi muafiyetinden faydalanmak istemeyen kişiler için böyle bir zorunluluk yok. Hatta yapılacak kripto bağışlarında kimliğin üniversiteden dahi gizlenmesi mümkün olacak.

Üniversite, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi önde gelen tokenlerin yanı sıra memeden ilham alan Doge ve Shiba Inu’nun da aralarında bulunduğu toplamda 32 farklı kripto varlık türünden yapılan bağışları kabul ediyor. 

Kurum geliştirme direktörü Matt Bergman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Her geçen gün daha fazla insan yatırımlarında dijital para birimlerine ver veriyor ve bu durumun yakın zamanda azalacağını da sanmıyoruz. Üniversitemiz her zaman için bağışçılarımızın, öğrenci ve girişimlerimizi desteklemenin yollarını kolaylaştırmaya çalışıyor. “

Üniversite açıklamasının devamında 46 milyon Amerikalının – ki bu ABD yetişkin nüfusunun yaklaşık %22’sine tekabül ediyor- kripto yatırımına sahip olduğunu belirtiyor. ABD’de üniversiteye yapılan ilk kripto bağışı 2014 yılında gerçekleşmiş ve Puget Üniversitesi’nden mezun olan bir kişi 10.000 ABD Doları değerinde kripto varlığı üniversitesine bağışlamıştı.

İlgili:  Meme coin Shiba Inu’dan Fast Food dünyasına hızlı giriş!

DOGE ve Shiba Inu DOGE ve Shiba Inu şimdi de 'O' üniversiteye girdi!

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hayır kurumlarının en büyüklerinden olan Fidelity’ye geçen yıl kripto para ile yapılan bağışlar bir önceki yıla göre %1.000’in üzerinde arttı. Kurum 2020 ve 2021 yıllarına ait verilere dayanarak yaptığı açıklamada, kripto bağışlarının 28 milyon dolardan, 331 milyon dolara yükseldiğini açıkladı.

İlgili: Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.