Dip sinyali veren Dogecoin’de %30 yükseliş sonrası ne beklenmeli?

İşte ilk 20’de ralliye hazırlanan 2 kripto para: Dogecoin,...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin fiyatı dip sinyali verdikten sonra yükselme girişiminde bulunuyor. Grafikteki klasik boğa geri dönüş formasyonu ile yüzde 100’ü aşan bir yükselişe ev sahipliği yapabilir. Olası gelişmelere bakalım.


Dip sinyali veren Dogecoin’de %30 yükseliş sonrası ne beklenmeli?

Dogecoin (DOGE) fiyatında Mayıs 2021 ve Şubat 2022 arasında çok şiddetli bir düzeltme görüldü. DOGE fiyatı bu sürede neredeyse yüzde 85 düştü. Ancak öyle görünüyor ki bu düşüş bu ay durduruldu.

DOGE/USD 2 haftada yüzde 30 yükseldi

DOGE fiyatı 2 hafta önce 0.10 dolar seviyesine çöküş yaşadığında güçlü bir dip alımı ile karşılık buldu. Sonuç olarak yüzde 30 toparlanma ile 27 Mart’ta 0.14 dolar seviyesine geldi. Bu arada coinin yükseliş hareketinin başladığı destek seviyesi “düşen takoz” formasyonuna denk geliyor. Bu da iyi bir boğa geri dönüş sinyali veriyor önümüzdeki haftalar için.

Düşen takoz formasyonu, fiyatın iki düşen trend çizgisi arasında aşağı yönlü hareket etmesiyle oluşuyor. En mükemmel senaryoda böyle bir oluşumdan sonra fiyat yukarı yönlü bir kırılma yapar. Burada kamanın üst ve alt sınırları arasındaki mesafe kadar yükselme potansiyeli oluşur.

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Dip sinyali veren Dogecoin'de %30 yükseliş sonrası ne beklenmeli?

DOGE/USD haftalık fiyat grafiği “düşen takoz” formasyonu Kaynak: TradingView

DOGE fiyatının formasyonun alt sınırından iki hafta önce başlattığı toparlanma, 0.18 dolardaki formasyonun üst sınırına doğru bir yükseliş ihtimalini güçlendiriyor. Tabii bu üst sınırın da kırılması durumunda Dogecoin fiyatı 0.37 dolara doğru daha geniş bir yükseliş başlatabilir. Bu da yüzde 150’den fazla bir yükseliş demek.


İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

DOGE fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler

Dogecoin’deki son toparlanma sonrası ilk göze çarpan ve muhtemel yükseliş seviyeleri 0.15 dolar – 0.19 dolar bölgesi. Üç farklı direnç bu bölgede birikti: 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA), 50 günlük EMA ve 0.618 Fib çizgisi (0.19 dolar).

Güçlü bir geri çekilme durumunda 0.10 dolar test edilebilir. Ama aralığın üzerine kararlı bir yükseliş durumunda ise yukarıdaki hedefler şöyle: 0.24 dolar, 0.30 dolar ve 0.37 dolar.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dip sinyali veren Dogecoin’de %30 yükseliş sonrası ne beklenmeli?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.