1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Yükselişe geçen Bitcoin ve Ethereum için sırada ne var?

Yükselişe geçen Bitcoin ve Ethereum için sırada ne var?

Yükselişe geçen Bitcoin ve Ethereum için sırada ne var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum yükselişe geçti. Kripto paralar için sırdaki senaryo ne? Ünlü analist yanıtladı. Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Yükselişe geçen Bitcoin ve Ethereum için sırada ne var?

Kripto para piyasasında tablo yeşil. Bitcoin ve altcoinler yükselişte. Ocak ayından bu yana 46,000 doların üzerinde görmediğimiz Bitcoin bu seviyeyi aşmayı başardı. Lider kripto para birimi 10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra büyük bir düşüş yaşadı. Piyasadaki belirsizlikler BTC’nin 40,000 dolar civarında konsolide olmasına neden oldu.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

BTC, son iki gündür yönünü kararlı bir şekilde yukarı çevirdi. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine gör son 24 saat içerisinde %6 değer kazandı ve 47,122 dolara yükseldi. Bitcoin’in piyasa değeri ise 894 mlyar dolara çıktı. Bu değer toplam değeri 2,126 trilyon dolar olan kripto piyasasının %42,1’ini temsil ediyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Altcoin piyasası da oldukça canlı. Piyasanın lokomotifi Ethereum, 3,320 dolardan işlem görüyor. Ether, son 24 saat içerisinde %6 değer kazanırken haftalık getiri oranı %16.

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

ethereum

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ünlü analist Pentoshi, 530.400 Twitter takipçisi için yaptığı analizlere göre Bitcoin’in yükselişinin devam edeceğini belirtti. Teknik göstergeler BTC’nin 47,200 dolarlık seviyeyi kararlı bir şekilde kırması durumunda 49,000 dolara doğru yolunun açık olduğunu gösteriyor. Bu seviyelerin aşılması BTC’yi 50,000 doların üzerine itecektir.

bitcoin ve ethereum Yükselişe geçen Bitcoin ve Ethereum için sırada ne var?

 

Pentoshi ayrıca Terra (LUNA) kurucu ortağı Do Kwon’un Bitcoin alacaklarını açıklamasının ardından gelen satın alma baskısını da yakından takip ettiğini belirtti. Bilindiği gibi Terra kurucusu geçtiğimiz hafta Terra’nın stabil coini için rezerv olarak kullanılmak üzere 3 milyar dolarlık BTC alımı yapacaklarını duyurmuştu.

İlgili: Terra (LUNA) fiyat tahmini

Pentoshi’ye göre, Terra’nın devasa Bitcoin birikimi, BTC’nin boğa piyasasının bir sonraki ayağını ateşleyebilir.

Ünlü analist, Ethereum’u da es geçmedi. Penthoshi, Ethereum’da boğaların bir sonraki seviyesinin 3,600 dolar olduğunu belirtti. Bu hedefe giden yolda öncelikle 3,200 doların kararlı bir şekilde geride bırakması gerektiğini söyledi.

bitcoin ve ethereum Yükselişe geçen Bitcoin ve Ethereum için sırada ne var?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: