Loading...
btc
BTC
-4.09%
Bitcoin
66.693,64 USDT
eth
ETH
-5.52%
Ethereum
3.465,58 USDT
bch
BCH
-5.94%
Bitcoin Cash
441,23 USDT
xrp
XRP
-3.77%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.28%
Litecoin
77,05 USDT
bnb
BNB
-3.41%
Binance Coin
603,73 USDT
sol
SOL
-6.63%
Solana
148,50 USDT
avax
AVAX
-3.12%
Avalanche
31,27 USDT
ada
ADA
-4.66%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-2.4%
Poladot
6,35 USDT
doge
DOGE
-4.95%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-5.38%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dev kripto koruma fonu: Bir sonraki boğa rallisini bu coinler başlatacak

DeFi sayesinde 200 dolarını 290.000 dolar yapan trader, bunu nasıl başardığını Twitter üzerinden anlattı. Ayrıca asgari ücretle çalışan biri olduğunu da belirtiyor.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev kripto koruma fonu şirketi Pantera Capital, bir sonraki kripto piyasası boğa rallisinde sektörün bir alanının coinlerinin öne çıkarak ralliye öncülük edeceğini açıklıyor. Açıklamanın ayrıntılarına bakalım.


Dev kripto koruma fonu: Bir sonraki boğa rallisini bu coinler başlatacak

Pantera Capital’in yatırımcılara gönderdiği son raporda, şirketin baş yatırım uzmanı (CIO) Joey Krug, bir sonraki boğa rallisinin temellerinin merkezsiz finans (DeFi) tarafından atılacağını söylüyor. Krug, 2022 yılının kripto sektörü için çöküşler ve krizlerle dolu en büyük karışıklıklar dönemi olduğuna dikkat çekiyor.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik desteğe yöneldi: Güncel ETH teknik analizi

Ancak buna rağmen, 6,9 milyar dolarlık bir fonu yöneten şirketin CIO’suna göre, DeFi sektörü 2022 yılında bozulmadan kalabildi. Hem de buradaki büyük protokollerin fiyat düşüşleri yaşamasına rağmen. Raporda şöyle deniliyor:

“Burada çok ilginç olan bir durum var. Genellikle bilinmeyen üçüncü tarafa para ödünç veren merkezsiz finans protokolleri çökmedi. DeFi protokollerinin başarılı olmasının arkasında birkaç sebep var. Görünen tarafından şu var. Bu protokoller (mesela Compound, Aave ve Maker) insanları teminat yatırmaya zorluyor ve agresif risk kontrol mekanizması uyguluyorlar.

Burada bir ironi var. Çünkü aynı risk kontrol mekanizmasına merkezli kuruluşlar çok sıkı ve yetersiz diyor. Bu kuruluşlar, DeFi’nin onlar gibi iyi risk kontrolü yapamadığını söylüyor. Ancak aylar önce bir arkadaşım anlattı bana. Böyle şirketlerden biri daha sonra müşterilerini absürt bir risk şartları ile karşı karşıya koymuş. Ona dedim ki muhtemelen bir sonraki boğa rallisi işte bu merkezli kuruluşlar tarafından çökertilecek. Birkaç kuruş için her şeyi mahvediyorlar.”

defi nedir

İlgili – Türk borsalarında TOP 10’da öne çıkan kripto paralar

Krug, DeFi protokollerini yöneten kodların insanların yönetiminden çok daha üstün olduğunu söylüyor. Ona göre sonuç ortada. Buna göre de kripto piyasasında bir sonraki rallinin DeFi coinlerden başlayacağını düşünüyor.

Yine de her şeye rağmen DeFi’nin çözmesi gereken bazı sorunları olduğuna da değiniyor. Bunlar arasında kripto cüzdanları deneyiminin iyileştirilmesi ve Ethereum (ETH) işlem ücretleri sorunu da var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.