1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Dev kripto borsası ile Visa arasında heyecanlandıran ortaklık!

Dev kripto borsası ile Visa arasında heyecanlandıran ortaklık!

Dev kripto borsası ile Visa arasında heyecanlandıran ortaklık!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan FTX ile Visa arasında önemli bir ortaklık kuruldu. Detaylar haberimizde.

Dev kripto borsası Visa ile çok önemli bir ortaklık kurdu!

Kripto para birimleri ile harcama yapmak çok daha kolay hale gelebilir. Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX, dünya çapında 40 ülkede banka kartlarını kullanıma sunmak için ödeme devi Visa ile ortaklık kuruyor.

İlgili: FTX Token nedir, geleceği nasıl?

Ortaklık, FTX kullanıcılarının abonelik ve işlem ücreti içermeyen banka kartlarını kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmalarına olanak tanıyacak. Ayrıca, şirket web sitesine göre karta sahip olmak da ücretsiz olacak. FTX CEO’su ve kripto milyarderi, Sam Bankman-Fried, uzun zamandır bir FTX banka kartını ortaya çıkarma arzusunu dile getiriyordu.

FTX ticaret platformunun yerel kripto para birimi olan FTX Token (FTT), haberin ardından değer kazanmaya başladı. FTX %7 değer kazandı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 24,61 dolardan işlem gören kripto para son 24 saat içerisinde ise kar satışları gördü ve yatay seyrediyor. FTX, 9 Eylül 2021’de 85,02 dolarlık seviyeye yükselerek ATH gördü.

visa Dev kripto borsası ile Visa arasında heyecanlandıran ortaklık!

 

İlgili: FTX Token fiyat tahmini

Altcoin şu anda 3,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu değer FTX Tokeni dünyanın en değerli kripto varlıkları sıralamasında 24’üncü sıraya koyuyor.

Visa tarafından yapılan açıklamada ise Baş finans sorumlusu Vasant Prabhu, 2022 kripto ayı piyasasına atıfta bulunarak “Değerler düşse de, kriptoya hala istikrarlı bir ilgi var” dedi. Piyasadaki düşüşten bağımsız olarak kripto paraların benimsenmesi için çok etkili adımlar atılmaya devam ediyor.

Kaynak

Etiketler: