1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance’e 100 milyon dolarlık hack şoku

Binance’e 100 milyon dolarlık hack şoku

Binance’e 100 milyon dolarlık hack şoku
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su, yeni bir hack saldırısı ile ilgili açıklama yaptı. Öyle görünüyor ki hackerler 100 milyon dolarlık kripto çalmayı başarmış. Ayrıntılara bakalım.


Binance’e 100 milyon dolarlık hack şoku

BNB Beacon Chain ve BNB Smart Chain’den (BSC) oluşan BNB Chain, gece bir hack saldırısı yaşadı. BNB Chain bir süre faaliyetlerini durdurdu ve şimdi çalışmaya devam ediyor. Hack saldırısını yapanların ise 100 milyon dolarlık kripto para ile kaçtığı bildiriliyor. Bu saldırı sonrası BNB Chain bir süreliğine ağı durdurmuştu.

Siber saldırganlar chain’ler arası köprüdeki açığı kullanarak 570 milyon dolar değerinde çeşitli kripto paraları hortumlamaya çalıştı. Ancak doğrulayıcılar bunu görerek hemen chaini askıya aldı. 429 milyon dolar BNB Chain’de kaldı.

Saldırı sonrası BNB Chain durduruldu

Hack saldırılarının yeni hedefi bu sefer BNB Chain oldu. Saldırganlar ise 100 milyon dolarlık kripto para ile kaçtı.

BNB Chain, dünyanın en büyük borsası olan Binance’e bağlı bir ağ. Perşembe gece saatlerde bir hack şoku yaşadı. Bu olayın ortaya çıkması üzerine ağ bir süreliğine askıya alındı.

Binance CEO’su CZ (@cz_binance) olayı Twitter üzerinden şöyle duyurdu:

“Chainler arası köprü olan BSC Token Hub’a yapılan saldırı ekstra BNB ile sonuçlandı. Biz tüm doğrulayıcıları BSC’yi geçici olarak durdurmalarını istedik. Şu an olayın karşısı alındı. Fonlar güvende. Yaşananlar için özür diliyorum ve olayla ilgili daha fazla ayrıntılı paylaşılacak.”

Saldırı, BSC Token Hub’daki bir açıktan kaynaklandı. Saldırganlar 2 milyon BNB token (560 milyon dolar değerinde) ele geçirdi. Bunları daha sonra kendi kontrollerindeki adreslere göndermeye başladı.

BNB Chain kullanıcılarının fonları ise güvende. Çünkü saldırganlar sadece yeni oluşturdukları BNB’leri çalmaya çalıştı. 560 milyon dolarlık kriptodan sadece 100 milyon dolarını çalabildiler. Ağ bir süreliğine durduruldu ve incelemeler yapıldı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: