1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev kripto borsası Huobi’de neler oluyor? El mi değiştirecek?

Dev kripto borsası Huobi’de neler oluyor? El mi değiştirecek?

Dev kripto borsası Huobi’de neler oluyor? El mi değiştirecek?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Huobi’nin hisselerinin satılması ile ilgili yeni haberler var. Potansiyel alıcılar ile ilgili ilginç bilgiler de geliyor. Potansiyel alıcılar arasında ise kripto para sektörünün ünlü isimlerinin adları geçiyor. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Dev kripto borsası Huobi’de neler oluyor? El mi değiştirecek?

Bloomberg’de yer alan habere göre, Huobi kurucusu Leon Li, şu an bir dizi yatırımcı ile görüşme içinde. Li’nin kripto para borsası Huobi’deki hisselerinin çoğunu satmak istediği bildiriliyor. Fiyat olarak ise birkaç milyar dolar ifade ediliyor.

Huobi kurucusunun hisselerinin yüzde 60’ını satacağı haberi

Yakın zamanda Bloomberg’de yer alan habere göre, Huobi’nin kurucusu bir dizi potansiyel alıcı ile hisselerinin yüzde 60’ını satmak için görülmeler yapıyor. Haberde aynı zamanda söz konusu satış işleminin bu ayın sonunda sonuçlanabileceği de belirtiliyor.

Haberde aynı zamanda bazı ünlü isimlerin de adları geçiyor. Bloomberg, potansiyel alıcılar arasında kripto sektörünün önemli isimlerinden kripto para Tron’un kurucusu Justin Sun ve kripto milyarderi ve kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’in de adının geçtiğini bildiriyor. Justin Sun ve Sam Bankman-Fried’in artık hisse alımları ile ilgili Huobi ile görüşmelerde bulunduğu da ifade ediliyor.

Söz konusu habere göre, hisselerini satmak için 2 milyar dolar ile 3 milyar dolar arasında bir fiyat istiyor. Huobi sözcüsü konuyla ilgili daha fazla ayrıntı verdi ve Li’nin şu an birkaç uluslararası kuruluşla hisse satışıyla ilgili bir görüşme yürüttüğünü doğruladı. Ancak işlemle ilgili belirli ayrıntıları sunmaktan da kaçındı.

İlgili – Huobi Token nedir; HT nasıl alınır; geleceği var mı?

Huobi Türkiye’nin katkılarıyla Blockchain 101 Eğitim Programında 8’inci dönem tamamlandı. Dr. Aytunç Yıldızlıü “Merkeziyetsiz Finans” (DeFi) konusunu ele aldı.

Huobi sözcüsü, Bloomberg’e gönderdiği e-posta’da şöyle diyor:

“(Huobi kurucusu Leon Li) Yeni hissedarların daha güçlü ve becerikli olacağını ve Huobi markasına değer vereceklerini ve Huobi’nin büyümesini sağlamak için daha fazla sermaye ve enerji yatıracaklarını umuyor.”

2013 yılında Çin’de kurulan Huobi, çalışma portföyünü sürekli olarak genişleten önde gelen kripto borsalarından biri. Borsa kısa süre önce Avustralya’da faaliyet göstermek ve hizmet sunmak için bir lisans almıştı. Ayrıca Yeni Zelanda’da faaliyet göstermek için gerekli izinleri almıştı.

İlgili – İngiltere merkez bankasından metaverse, kripto ve düzenlemeler açıklaması

Kaynak

Etiketler: