Dev bankadan Bitcoin konusunda bir ilk

dev banka
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya finansının kalbi sayılan Wall Street’in bankacılık devi Goldman Sachs, Bitcoin konusunda bir ilki gerçekleştirdiğini duyurdu. Ayrıca Ethereum konusunda da planları var. Bu olayların ayrıntılarına bakalım.


Dev bankadan Bitcoin konusunda bir ilk

Dev yatırım bankası Goldman Sachs, ilk defa Bitcoin destekli kredi verdiğini duyurdu. Bu adım BTC için büyük önem arz ediyor. Çünkü böyle gelişmeler, yatırım bankaları ve Wall Street’in kripto paraları benimsemeye devam ettiğini gösteriyor.

Bankanın sözcüsü, Bitcoin destekli kredilerde, kredi alanın söz konusu ödünç için BTC teminat kullandığını bildirdi. Bloomberg’e göre, söz konusu Bitcoin destekli kredi, 24 saat risk yönetimi nedeniyle Goldman için ilginç görüldü.

Bu yeni gelişme kripto para sahipleri için şu anlama geliyor. Elinde kripto para olanlar, bu coinleri teminat olarak kullanarak ABD Doları gibi fiat para krediler çekebilecek. Böylece ihtiyaç duydukları fiat para için Bitcoin ya da kripto paralarını satmak zorunda olmayacaklar.

İlgili – Bitcoin fiyatının önündeki yeni kritik dirençler: Güncel BTC teknik analizi

Büyük bankalar kriptoya ısınıyor

bitcoin

Bu son gelişme daha büyük bir olayın habercisi. Özellikle de büyük bankaların kripto paralara kucak açtığını ve müşterilerini dijital varlık yatırımlarıyla buluşturmak için hizmetlerini genişlettiğini gösteriyor.

Goldman Sachs’in artık bir kripto para takımı var ve ilk tezgah üstü ( over-the-counter – OTC) Bitcoin opsiyon ticaretini de Mart ayında gerçekleştirmişti. Böylece bunu yapan ilk büyük ABD bankası olmuştu.

İlgili – Dünya’nın ilk Bitcoin-Altın karışımı yatırım ürünü

Goldman, bu ayın başında yaptığı açıklamada ise buna ek olarak OTC Ethereum opsiyonu da sunmaya başlama planı olduğunu bildirmişti. Bankanın uzmanları, Ethereum için önümüzde büyük beklentiler olduğunu kaydediyor. Özellikle de proof of stake güncellemesinin ETH için büyük talep oluşturacağı düşünülüyor.

Goldman Sachs’ın özel varlık yönetimi bölümünün küresel dijital varlık başkanı Mary Rich’e göre, banka özel sermaye müşterileri için kripto yatırımları sunacak. Böylece Morgan Stanley örneğini izleyecek.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dev bankadan Bitcoin konusunda bir ilk
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.