İşte Bitcoin cephesindeki önemli gelişmeler!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, 40,000 doların üzerine çıkarak düşüş eğilimini tersine çevirdi. Bitcoin cephesinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

İşte Bitcoin cephesindeki önemli gelişmeler!

Lider kripto para birimi hafta ortasında 38,000 dolara geriledi. Ancak boğalardan gelen bir satın alma baskısı BTC’yi yeniden 40,000 doların üzerine taşıdı. Bitcoin, yılın ilk çeyreğinde beklentilerin altında kaldı.

Bitcoin’in teknik verileri kripto paranın 40,000 doların üzerinde tutunması durumunda bir sonraki direç bölgesinin 42,000 dolarda olduğunu gösteriyor. Kripto para 40,000 dolarlık direnç seviyesini tutup kararlı bir kapanış yapmayı başarırsa 42,000 dolar seviyesine kadar önünde bir engel bulunmuyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin cephesinde yaşanan önemli gelişmeler kripto paranın satın alma hacmini artıyor. Gündeme düşen haberlerden biri İngiltere’nin önde gelen bankalarından biri olan Revolut’tan geldi. Dijital bankacılık platformu Revolut, merkezi olmayan bir cüzdan aracılığı ile Bitcoin çekme ve stake etme özelliği üzerinde çalışıyor. Bankanın 15 milyon müşterisi bulunuyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Banka aynı zamanda Singapur Para Otoritesinden ülkede Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında tamamen düzenlenmiş kripto para birimi hizmetlerini işletmek için ilkesel onay (IPA) aldığını açıkladı.

Orta Amerik ülkesi El Salvador’un ardından Bitcoin’i yasal para birimi haline getiren bir ülke daha oldu. Zengin maden yataklarına rağmen yoksulluğun çok ileri düzeyde olduğu Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin’i yasal para birimi olarak benimsedi.

Elmas, Altın ve Uranyum zengini olan ülke bu zengin yataklara rağmen dünyanın en yoksul ülkeleri arasında yer alıyor. Ülke parlamentosundan yapılan açıklamaya göre Bitcoin, mecliste oy birliği ile alınan karar ile resmi para haline geldi.

Bitcoin, tüm gelişmelerin ardından yeniden yükselişe geçti. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 40,157 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri 763 milyar dolar olurken dominasyon oranı ise %41,7.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

İşte Bitcoin cephesindeki önemli gelişmeler!

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte Bitcoin cephesindeki önemli gelişmeler!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.