1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Dünya’nın ilk Bitcoin-Altın karışımı yatırım ürünü

Dünya’nın ilk Bitcoin-Altın karışımı yatırım ürünü

Dünya’nın ilk Bitcoin-Altın karışımı yatırım ürünü
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İsviçre borsası SIX, dünyanın ilk Bitcoin-Altın ETP’sini listeledi. Bu yeni ürünün ne olduğuna ve kripto para piyasası için ne anlama geldiğine bakalım.


İsviçre borsasından Dünya’nın ilk Bitcoin-Altın ETP’si

Dijital varlık yönetici şirketi “ ByteTree Asset Management”, İsviçre borsası SIX’te Bitcoin-Altın ETP (exchange-traded product) çıkardı. Bu dünyada bir ilk. Çünkü ilk defa bir ETF, hem altın hem de Bitcoin’i tek bir fonda bir araya getiriyor. Bu da sıra dışı bir kombinasyon. Çünkü birçok kripto yatırımcı Bitcoin’i altının yeni versiyonu olarak görüyor. Altını ise zamanı geçmiş bir varlık olarak değerlendiriyor.

21Shares (@21Shares) ise Twitter üzerinden şöyle diyor:

“ 21Shares, ByteTree Asset Management ile birlikte, enflasyon koruması sağlamayı amaçlayan bir ETP olan BOLD’u çıkardık. Bu ETP, altın ve Bitcoin’e en uygun risk ayarlı yatırımı sağlayan endeksi izliyor.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Söz konusu Bitcoin-Altın ETP fonu borsada BOLD tickeri ile listelenecek. ByteTree’nin Baş Yatırım Müdürü Charlie Morris, şirket olarak bu ürün ile “Bitcoin’i daha kabul gören bir varlık haline getirdiklerini ve altını da 21 asra taşıdıklarını” ifade ediyor.

Fon, daha az volatiliteli olan varlığın daha fazla ağırlığa sahip olmasıyla 360 günlük tarihsel volatilitesine dayalı olarak aylık olarak yeniden dengelenecek. Bu, risk ağırlıklı getirilerin maksimize edilmesi içindir. Başlangıç için ağırlık yüzde 18,5 Bitcoin ve yüzde 81.5 altın olacak şekilde ayarlandı.

İlgili – Bitcoin fiyatında şiddetli volatilite sonrası kritik destek: Güncel BTC teknik analizi

Morris ayrıca, şirketin aktif yeniden dengeleme stratejisinin, geriye dönük testlere göre yıllık getiriyi yüzde 7-8 oranında iyileştirdiğini söyledi. Ayrıca Bitcoin’in hem ayı hem de boğa piyasalarında Nasdaq’tan daha iyi performans gösterdiğine de dikkat çekiyor.

Kaynak

Etiketler: