DDOS saldırısı yaşayan bu TOP 100 coininde çökme endişesi

Binance DDoS saldırıları için hedef gösterdi. Binance CEO’sı Changpeng Zhao, saldırının borsanın rakiplerinden geldiğini düşünüyor. Ona göre burada amaç para çalmak değil, Binance’in itibarına zarar vermekti.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birkaç ay önce büyük bir çıkış yaparak “hareket et kazan” konsepti ile kripto para sektörüne giren bir proje, DDOS saldırılarına maruz kalıyor. TOP 100 coin arasında olan bu projede çökme endişeleri var.


DDOS saldırısı yaşayan bu TOP 100 coininde çökme endişesi

Solana blockchain üzerinde kurulan ve insanların yürüyüş yaparak token kazanmasına olanak tanıyan blockchain oyunu StepN, geçtiğimiz hafta sonu birkaç “distributed denial of service” (DdoS) saldırısı yaşadı. Hem de son yaptığı güncellemeden sonra.

StepN’in resmi Twitter hesabına göre, mühendisler sorunu çözmek için çalışıyor. Bundan dolayı da mühendisler ekibi sunucuları güvene alan kadar kullanıcıların uygulamayı kullanmaması öneriliyor.

StepN, Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Son birkaç saatte birden fazla DDOS saldırısı yaşadık. Sunucuların güvene alınması ve iyileştirmelerin yapılması 1’den 12 saatte kadar sürebilir.”

Uygulamadan, henüz sorunun düzelip düzelmediği ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

İlgili – STEPN ve GMT token nedir? Yeni “hareket et kazan” projesinin geleceği nasıl?

DDOS saldırısı yaşayan Stepn GMT coininde çökme endişesi


Stepn (GMT) fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

StepN, 3 Haziran’da hileleri durdurmaya yönelik bir güncelleme yapmıştı. Bu güncelleme, botları platformundan kaldırmayı ve sahte hareket verileri yoluyla ödüllerin elde edilmesini önlemeyi amaçlıyordu. Ancak bu güncellemeden sonra uygulama DDOS saldırılarına maruz kalmaya başladı.

StepN, şimdiye kadar bir dizi ciddi siber ve hacker saldırısı yaşadı. Uygulama, Nisan ve Mayıs’ta yaptığı açıklamada, milyonlarca DDOS saldırısı aldıklarını ve saldırıların ağı sekteye uğratmak istediğini bildirmişti.

İlgili – Ethereum fiyatında keskin düşüş: Güncel ETH teknik analizi

StepN aynı zamanda başka bir tartışmanın da odağında. 26 Mayıs’ta yaptığı resmi açıklamada, GPS sinyali anakara Çin’de bulunan kullanıcıları Pekin’in koyduğu kurallar çerçevesinden uygulamadan ayıracağını bildirmişti. Bu açıklamadan sonra projenin yerel tokeni Green Metaverse Token (GMT) fiyatı yüzde 14 düştü.

Kendisini bir Web 3 yaşam tarzı uygulaması olarak pazarlayan hareket et kazan oyununun iki tokeni var: GST projenin kullanım tokeni, GMT ise yönetim token. Bu gelişmeler üzerine GMT tokende daha fazla düşüş endişeleri artıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
DDOS saldırısı yaşayan bu TOP 100 coininde çökme endişesi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.