1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. STEPN ve GMT token nedir? Yeni ‘hareket et kazan’ projesinin geleceği nasıl?

STEPN ve GMT token nedir? Yeni ‘hareket et kazan’ projesinin geleceği nasıl?

STEPN ve GMT token nedir? Yeni ‘hareket et kazan’ projesinin geleceği nasıl?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

STEPN (GMT) tamamen yeni bir alanda çığır açan bir proje olarak dikkat çekiyor. Kullanıcıları yürüyüş yapmaya ve sağlıklı yaşama teşvik eden bu proje, bunu karşılığında kullanıcılara ödül olarak token veriyor. GMT token ise projenin yerel tokenlerinden biri ve yönetim için kullanılıyor.  STEPN mobil uygulaması ve GMT token ile ilgili ayrıntılara bakalım.


STEPN (GMT) nedir? Güncel GMT coin haber ve gelişmeleri

STEPN, Solana tarafından desteklenen ilk “hareket et kazan” (move2earn) türü bir mobil NFT oyunu. Burada oyuncular dışarıda yürüyüş yaparak ya da koşarak, NFT Sneaker (mobil uygulama için olan NFT spor ayakkabılar) ile tokenler kazanabilir. STEPN’in amacı milyonlarca insanın sağlıklı yaşam tarzına ilham olmak. Böylece bu insanları aynı zamanda Web 3.0 dünyasına getirecek. Sonuç olarak dünyanın karbon durumuna olumlu katkıda bulunacak.

STEPN (GMT) nedir? Güncel GMT coin haber ve gelişmeleri

Hareket et kazan uygulamasına başlangıç yapmak için kullanıcıların ilk yapması gereken, Solana’nın SOL tokenini STEPN’de bulunan uygulama içi cüzdana yatırmaları, uygulama içindeki pazar yerinden “NFT Sneaker” adı ile bilinen NFT spor ayakkabılar almaları ve “enerjinin” dolması için 24 saat beklemeleri gerekiyor. Buradaki enerji, bir kullanıcının bir NFT spor ayakkabı ile egzersiz yapmak için kaç dakika harcayabileceğini gösteriyor.

İlgili – Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

STEPN (GMT) nedir? Güncel GMT coin haber ve gelişmeleri

Solana Hackathon’un kazananı STEPN

STEPN, Solana Ignition Hackathon Oyun Parkuru kazananı olmuştu. Şimdiye kadar Hackathon kazanan tek mobil oyun oldu. Çünkü çok kolay kullanıma sahip bir ara yüze, uygulama için pazar yeri ve cüzdana sahip.

Aynı zamanda kripto dışı milyonlarca insanın bu uygulamayı kullanmasına teşvik etmesi açısından da Hackathon hakemlerinin takdirini kazanmıştı.

İlgili – ApeCoin (APE) nedir?

STEPN (GMT) token nedir?

STEPN (GMT) nedir? Güncel GMT coin haber ve gelişmeleri

STEPN iki tür tokene sahip. Bu tokenler ve kullanım alanları şöyle:

  • GMT token: Yeşil Metaverse Tokeni (Green Metaverse Token – GMT) kısatlaması olan GMT, bu Web 3.0 projesinin yönetim tokeni. 6 milyar token limitine sahip.
  • GST token: Projenin ikinci tokeni ise Yeşil Satoshi Token (Green Satoshi Token – GST) adının kısaltması olan GST, STEPN’in kullanım ve ödül tokeni. Sınırsız arza sahip bir token.

STEPN (GMT) henüz yeni bir token olmasına rağmen son günlerdeki hızlı yükselişi ile dikkat çekti ilk günlerde. Tabii Mayıs ayında piyasa genelindeki düşüşe uygun olarak burada da bir gerileme var. Ancak yine de TOP 100 en büyük kripto para arasında yer alan bir kripto para projesi STEPN (GMT). 21 Temmuz 2022 itibariyle en büyük 68. (Mart’ta 81. sıradaydı ve yükselmeye devam etti) kripto para projesi ve 500 milyon doları aşan piyasa değerine sahip.

STEPN (GMT) nedir? Güncel GMT coin haber ve gelişmeleriSTEPN (GMT) fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Bu yazı hazırlanırken dolaşımda 600,000,000 GMT token var. Bu da toplam ve maksimum arzın yüzde 10’u demek. Çünkü maksimum arz 6,000,000,000 GMT.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: