BTC : 82259 ₺ ETH : 1.866 ₺ XRP : 46.07 ₺ LTC : 7.685 ₺ USDT : 354.2 ₺ XLM : 0.2422 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Daha 19 yaşında 1 milyonluk kripto çaldı

Daha 19 yaşında 1 milyonluk kripto çaldı

Daha 19 yaşında 1 milyonluk kripto çaldı
0

ABD Brooklyn’de yaşayan 19 yaşındaki Yoesef Selassie, 1 milyonluk kripto para vurgununda bulundu. Selassie, kurbanlarını SIM Swap yöntemi ile mağdur etti.


19 yaşındaki Yousef, 1 milyonluk kripto dolandırdı

19 yaşında Yousef Selassie, 20 farklı eyaletten 75 kişinin sim swap yöntemi ile kişisel bilgilerini çalmakla suçlanıyor.

Lütfen Bkz: SIM Swap nedir? Kripto paralarımı nasıl korurum?

Konuyu sorgulayan Manhattan Bölge Savcısı Yoesef Selassie’nin dosyası hakkında şu açıklamalarda bulundu:

koinmedya_brave

“İddiaya göre sadece 4 ay içerisinde bir iPhone marka cep telefonu ve bir laptop ile kurbanlarında 1 milyon dolar topladı.”

New York Polis Departmanı, Yoesef’ın Brooklyn’deki evine baskın düzenledi. Yoesef’in evinde birkaç elektronik araç, özel yapım kol saati ve mücevherler ele geçirildi. Kol saatine monte edilmiş elektronik cüzdanların içerisinde Bitcoin olduğu iddia ediliyor. Yoesef, savcılıkla anlaşarak Bitcoin’leri private key’lerini teslim etmediği takdirde söz konusu Bitcoin’lere ulaşım sağlanamayacak. Yoesef ise California’da yakalandı.

Lütfen Bkz: Bitcoin dolandırıcıları ABD’li kadının tüm emeklilik parasını dolandırdılar

Yousef, kurbanlarının cep telefonlarına casus yazılımlar sayesinde ulaşarak telefonlarının hakimiyetini ele geçirdi. Ardından kripto para borsalarının uyguladığı çift katman kimlik denetimini rahat biçimde aşabildi.

Bilgisayarlarının casusu yazılım ve virüs programlarına karşı koruma altına almak için virüs yazılım programları kullanırken cep telefonları için benzer önlemler ihmal edilebiliyor. Hackerlar, casus yazılımlar sayesinde cep telefonlarına ulaşarak kurbanlarının kişisel bilgilerini çalabiliyor. Böyle bir durumdan sakınmak için güvenilir internet sitelerine girilmeli ve bilinmeyen hesaplardan gelen email’ler açılmamalı.

Kaynak