Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere kripto para tavsiyesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere kripto para tavsiyesi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Blokzincir İstanbul” zirvesinde yaptığı açıklamada özellikle gençlere kripto para ve blockchain ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Konuşmasının önemli kısımlarına bakalım.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere kripto para tavsiyesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen “Blokzincir İstanbul” zirvesine katılarak burada bir konuşma yaptı. Erdoğan’ın konuşmasında en dikkat çeken kısım, gençlere kripto paralarla ilgili verdiği tavsiyeler oldu.

İlgili – Ünlü analist Peter Brandt’tan bu kriptoya bir destek daha

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin kendi kripto para ve blockchain dünyası kurmak için çalışmalar yaptığını söyledi. KoinMedya daha önce Türkiye’nin bu alandaki çalışmaları ile ilgili haberlere yer vermişti. Erdoğan da konuşmasında şöyle diyor:

“Başkalarının açtığı sanal evrenlerde yer almaya çalışmak yerine bizatihi kendi evrenimizi kurmak peşindeyiz.”

Gençlere tavsiye: Kripto kumarı yerine blockchain

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere kripto para tavsiyesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Blokzincir İstanbul” zirvesinde yaptığı konuşmada özellikle gençlere seslendi. “Hiçbir dayanağı olmayan kripto para kumarlarına yönelmemek” tavsiyesinde bulunan Erdoğan, gençlerin blockchain teknolojisinin geliştirilmesi çalışmalarının içinde yer almalarını istediğini söyledi. Konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Siber dünya kavramı genişlerken, Türkiye’yi de çağın önüne getirecek gelişmeleri hazırlayacağız. Gençlerimize hiçbir dayanağı olmayan kripto para kumarlarına yönelmek yerine blokzincir teknolojilerinin geliştirilmesinin içinde yer alarak daha büyük ve mümbit mecralara yönelmeleri tavsiyesinde bulunuyorum.”


İlgili – Kripto analist: Doların yükselişi bitiyor, Bitcoin büyük harekete hazır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, blockchain (blokzincir) teknolojisinin kamuoyunda popüler olmasının nedeninin kripto paralar olduğunu söyledi. Ayrıca kripto paraların bu yeni teknolojinin yakıtı, blockchain teknolojinin ise bir vasıtası olduğunu ifade etti. Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Bu teknolojinin gıda tedarik zincirlerinden bankalara, lojistik işlemlerinden sanat eserlerine kadar uzanan geniş faaliyet alanını cazip kılan asıl husus ve özelliği ise hızlı, verimli, güvenli ve düşük maliyetli işlem yeteneğidir.”

“Dijital varlık deposuna yakıt koyan olmaktan ziyade, bizzat bu aracı kullanan ülke olmak istiyoruz. Hedefimiz bu alanda da üretici, takip eden değil takip edilen konumuna ulaşmaktır. İnsansız hava araçlarımız, adlarına şarkılar bestelenen efsaneler haline gelmiştir.”

Türkiye Merkez Bankası, blockchain teknolojisi ve dijital lira konusunda çalışmalar yapıyor. Daha önce Cumhurbaşkanlığının yayımladığı raporlarda bu konuda bilgiler yer almıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türkiye’nin kripto para ve blockchain çalışmalarına atıf yaparak şöyle diyor:

“Başkalarının açtığı sanal evrenlerde yer almaya çalışmak yerine bizatihi kendi evrenimizi kurmak peşindeyiz.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere kripto para tavsiyesi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.