okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.34%
Bitcoin
69.906,81 USDT
eth
ETH
0.15%
Ethereum
3.795,85 USDT
bch
BCH
-1.01%
Bitcoin Cash
509,81 USDT
xrp
XRP
-0.29%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.53%
Litecoin
87,79 USDT
bnb
BNB
0.36%
Binance Coin
620,78 USDT
sol
SOL
-0.45%
Solana
177,36 USDT
avax
AVAX
-1.36%
Avalanche
40,64 USDT
ada
ADA
-0.42%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,58 USDT
doge
DOGE
0.34%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.48%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cosmos (ATOM) nedir, geleceği nasıl? Güncel ATOM coin haber ve yorumları

cosmos
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cosmos (ATOM), kurucusu Tendermint olan, gelecek nesil internet teknolojisinin temeli olması için tasarlanan, bağımsız blok zincirlerden oluşan merkezi olmayan bir ekosistem. 


Kripto para Cosmos (ATOM)

Cosmos, kripto projeleri arasında süregelen soğuk savaşa katkıda bulunmak yerine hepsini bir araya getirerek birlikte çalışabilirliği, döviz alım satımlarını ve bir Blockchain İnternetini (IoB) mümkün kılıyor. Atom ise ağın resmi coini ve ayrıca işlemleri tokenize etmek için kullanılır.

Cosmos coin (ATOM) nedir?

Cosmos Ağı, yeni bir token ekonomisinin temelini oluşturan, bağımsız, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir blockchain’lerden oluşan merkezi olmayan bir ağ.

Cosmos ekibi, bunu gerçekleştirmek için temelde iki bileşen oluşturdu: Tendermint Core ve Inter-Blockchain Communications (IBC) protokolü. Bu ikisi birlikte, Cosmos Network’ü yani Cosmos ağını oluşturuyor.

Tendermint Core, bir blockchain geliştirme platformu görevi gören açık kaynaklı temel katman. Bir uygulamaya sahip olan herkes, kendi BFT uyumlu fikir birliği modeliyle birlikte kendi merkezi olmayan/dağıtık ağlarını entegre etmek için bu kutuda blok zinciri uygulamasını kullanabilir.

Inter-Blockchain Communications (IBC) Bloklar Arası İletişim – Bir sonraki katman, tüm bağımsız zincirler arasında iletişimi sağlayan ara bağlantı katmanı. Bu, bağımsız hareket eden ancak ortak bir sistem mimarisini paylaşan bir dizi birbirine bağlı bölge yani hub sistemi oluşturur. Blockchainler arası token, veri ve dijital varlık alışverişi için anahtar katmandır.

Cosmos (ATOM) iyi bir yatırım mı?

Cosmos (ATOM) yakından takip edilmesi gereken ve ilk 25 kripto para arasına giren bir proje. Piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde ve kripto piyasasına sunduğu teknoloji olarak birçok coin ile kıyaslandığından çok daha iyi bir yatırım olabilir.

Cosmos, her şeyin bir arada çalışmasını sağlamak için işleme / doğrulama merkezlerini entegre eder. Hub’lar, Tendermint işlemlerini doğrulamak için Proof-of-Stake (PoS) konsensüsü kullanır. Proje, son yıllarda, kısmen Paradigm ve Bain Capital gibi şirketlerden sağlanan 9 milyon dolarlık VC finansmanı sayesinde ilgi gördü. Aslında, Londra merkezli KR1, Cosmos’un en başarılı yatırımı olduğunu ve 7.000 dolarlık bir satın alım karşılığında 360.605 dolar artış sağladığını bildirdi.

Cosmos coin ATOM kimin?

Cosmos Network projesi Silikon Vadisinde hayata geçmiştir. Sahibi ABD’li Tendermint firması.

Kripto para ATOM nedir?

Kripto para Cosmos (ATOM), Cosmos platformunun yerel kripto parası. Ayrıca terk edilmiş proje Atomic Coin (ATOM) ile karıştırılmamalı.

Cosmos Mainnet

Cosmos ana ağı 14 Mart 2019 tarihinde hayata geçti. Proje güçlü bir biçimde hayata geçti ancak sorunsuz da değil. 2019 yaz aylarında yediği saldırı eğer düzeltilmezse maliyetli olacak bir güvenlik açığını ortaya çıkardı. Yine de, ekibin kripto para birimi üzerinde çalışan küresel bir ekonomi vizyonu bu noktada birçok uzman analist tarafından paylaşılıyor.

Bu iddialı projeyi keşfetmeye Cosmos Network tarafından kullanılan yerel kripto para belirteci olan ATOM analiziyle başlayalım.

ATOM coin özeti

Cosmos toplam 286,370,297.00 ATOM arzına sahiptir. Günlük olarak 320 milyon doların üzerinde ATOM alınıp satılıyor ve şimdiye kadarki en yüksek fiyat 44,70 dolar olarak kaydedildi.

Cosmos ICO etkinliği, 6 Nisan 2019’da düzenlendi ve 17,3 milyon dolar değerinde ETH, BTC ve USD topladı. Mevcut token arzının yaklaşık yüzde 75’i ICO’da satıldı, yüzde 5’i erken dönem yatırımcıları için ve yüzde 10’u All in Bits ve Interchain Vakfı tarafından tutuldu.

ATOM madenciliği olan bir coin değildir. Bunun yerine, hibrit bir PoS algoritması ile kazanılır. Ne kadar çok ATOM stake edilirse, bir işlemi onaylamak ve token kazanmak için bir validator node olma olasılığı o kadar artar. Ancak tokenlerinizi devretmek ve ödüllerin bir kısmını almak da mümkündür.

Kaç tane Cosmos coin var?

Piyasada toplamda 204 milyon cosmos (Atom) coin vardır.

Cosmos coin nasıl alınır?

Cosmos coin neredeyse tüm kripto borsalarından satın alınabilir.

Bir düğümün dürüst olmayan bir şekilde hareket ettiği tespit edilirse, derhal ağdan kaldırılır ve olaylar araştırılırken ATOM bakiyesi 21 gün boyunca kilitlenir. Hileyle elde edilen paralar tespit edilir, daha sonra imha edilir. 2019 yazı saldırısı, 21 günlük bekleme süresini kaldırdı ve kötü oyuncuların tokenleri yok edilmeden önce kaldırmalarına izin verdi.

ATOM, Binance, BitForex, Huobi Global, Dcoin, Kraken, Bibox ve OKEx dahil olmak üzere çok çeşitli kripto para borsalarında listelenmektedir. Alım satım çiftleri arasında BTC, ETH, USDT ve EUR ve KRW gibi fiat para birimleri bulunur.

Cosmos Ağı

Cosmos, ilk olarak 2014 yılında Jae Kwon tarafından tasarlandı ve bir yıl sonra Ethan Buchman da ekibe katıldı. İkisi birlikte platformun SDK’sını oluşturdular. Ana gayeleri blockchain teknolojisini pek de bilmeyen bireysel kullanıcıların ilgisini çekmek ve onları bu teknolojinin imkanlarıyla tanıştırmaktı.

Ayrı zincirler (merkezi olmayan uygulamaları, intranetleri ve daha fazlasını temsil edebilir) bölgelere ayrılır ve Cosmos hub’ları aracılığıyla bağlanır. Bu hub’lar işlemleri doğrular ve çapraz zincir uyumluluğu sağlar. Veri ve değer transferlerini mümkün kılan budur.

Polkadot Cosmos Ethereum 2.0. Birlikte çalışabilirlik ve shard teknolojis ise chainler arasında bağlantıları sağlayan bu üç farklı blockchainin benzer

Her bir zincir kendi bağımsız yönetimini seçebilir ve yürütebilir. Kendi yazılım yığınlarına sahiptirler (Cosmos SDK aracılığıyla Tendermint Core’da köklenmiştir) ve diğer bölgelerden etkilenmezler. Bir Proof-of-Work (PoW) zinciri ile Tendermint Core’daki yerel PoS sistemi arasındaki dönüşümleri etkinleştirmek için Pegged token’lar (şu anda Ethermint olarak adlandırılan sabitlenmiş bir Ethereum tokenı mevcut tek Peg-Zone’dur) oluşturulmuştur.

Bu korumalı alan ortamında, Cosmos Ağı tüm geliştirme parçalarına sahiptir ve arkasında güçlü (ve iyi finanse edilmiş) bir ekibe sahiptir. Artık tek ihtiyacı olan üçüncü taraf ortaklıkları ve desteği. Elbette, elde etmesi kolay olmayan önemli bir parça.

Özet olarak Cosmos (ATOM)

Cosmos ve Tendermint, yarının teknolojisinin temeli olmak için geliştirilmiş bir ara bağlantı blok zincirleri ağıdır. Çapraz zincir uyumluluğu ile kolay blok zinciri oluşturma ve devreye alma sağlar. Projenin başarısı, bu temel faktörlere bağlıdır. Cosmos ağı resmi websitesi için tıklayın

Cosmos en büyük rakipleri Ethereum ve Polkadot karşısındaki ne durumda? Bu kritik sorunun cevabını aşağıdaki haberimizde bulacaksınız:

Polkadot vs. Cosmos vs. Ethereum 2.0:Kazanan hangisi olacak?

Cosmos (ATOM) ile nasıl para kazanılır?

Delegasyon ile Cosmos ağına katılarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Cosmos’ta mevcut yıllık getirisi doğrulayıcıların ücretleri çıkarıldığında yaklaşık yüzde 8 – yüzde 10’dur. Doğrulayıcılarınızı dikkatlice seçin çünkü alacağınız ödüller onlara bağlı olacak.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.