okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.97%
Bitcoin
69.178,04 USDT
eth
ETH
2.54%
Ethereum
3.923,40 USDT
bch
BCH
1.2%
Bitcoin Cash
489,83 USDT
xrp
XRP
0.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.8%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
604,10 USDT
sol
SOL
1.21%
Solana
165,39 USDT
avax
AVAX
1.18%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
1.29%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
1.12%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

Coinbase’de yeni bir dip alımı fırsatı mı var?

Coinbase
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir yıldan kısa bir süre önce halka arz olan dev kripto para borsası Coinbase’in hisse senetleri COIN yüzde 80’den fazla düştü. Bu düşüş aynı zamanda bir dip alımı fırsatı mı içeriyor?


Coinbase hisselerinde düşüş yeni bir dip alımı fırsatı mı sunuyor?

Eğer ABD merkezli büyük kripto para borsası Coinbase’i (NASDAQ: COIN) takip ediyorsanız, muhtemelen bu yıl hisse senetlerinin büyük bir çöküş yaşadığını biliyorsunuz. Coinbase, bir yıldan daha kısa bir süre önce halka açılmıştı. Coinbase hisseleri yüzde 80’den fazla düştü. Bu kadar düşüşten sonra iyice ucuz görünmeye başladı.

Bu kadar düşüşten sonra alım fırsatı sunmaya başlayıp başlamadığına bakalım.

Coinbase gelirlerini, yapılan işlemlerin işlem ücretlerinden elde ediyor. Ayrıca burada işlem yapanların çoğu bireysel yatırımcılar. Bundan dolayı şirketin gelirleri ile işlem hacmi arasında doğrudan bir bağlantı var. 2022 yılının ilk çeyreğinde kripto ticaret hacmi düştü. Kripto bir kış döneminden geçiyor. Kripto para fiyatları da düştü. Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin ise 30,000 dolar civarında işlem görüyor.

İlgili – Merkezsiz borsa dYdX ve DYDX token nedir?

Coinbase’de yeni bir dip alımı fırsatı mı var?

Coinbase işlem hacmi ve piyasadaki volatilite Kaynak: Coinbase

Bundan dolayı Coinbase’in çeyrek yıllık gerili 1.16 milyar dolar ve bir yıl öncekine göre yüzde 27 ve önceki çeyreğe göre de yüzde 53 düştü. CEO Brian Armstrong ise yaşanan gelir düşüşünün sebebinin genel piyasadaki durumla ilgili olduğunu belirtiyor.

Genel piyasadaki durum ve buradaki düşüşlerin ise birkaç başlıca sebebi var. Bunlar arasında Fed’in faiz artırma eylemleri de var.

İlgili – Merkezsiz uygulama (DApp) nedir?

Dip alımı zamanı mı?

Açık olan şu ki Coinbase’in durumu ile genel piyasa arasında büyük bir korelasyon var. Bu durumda Coinbase bir anlamda Bitcoin fiyatının bir esiri. Bu açıdan Coinbase’in gelirlerini çeşitlendirmesi gerekiyor. Böylece genel piyasa ile korelasyonunu düşürebilir. Yine de Bitcoin’in önünde daha fazla volatilite var. Bundan dolayı yatırımcılar hazırlıklı olmalı. Ama Coinbase artık güçlü bir marka adına sahip. Bundan dolayı uzun vadeli alımlar için iyi seviyelerde olabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.