1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto borsası, UST sahiplerinin zararlarını USDT ile ödüyor

Kripto borsası, UST sahiplerinin zararlarını USDT ile ödüyor

Kripto borsası, UST sahiplerinin zararlarını USDT ile ödüyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası, müşterilerinin TerraUSD (UST) düşüşünden dolayı yaşadığı kayıpları başka bir stabil coin olan Terra (USDT) ile ödeme kararı aldıklarını açıkladı.


Kripto borsası, UST sahiplerinin zararlarını USDT ile ödüyor

Brezilya kripto para borsası Nox Bitcoin, Terra’nın stabil coini TerraUSD’nin (UST) dolar değerini kaybetmesi ile zarar gören müşterilerinin kayıplarını telafi edeceğini duyurdu.

Portal do Bitcoin sitesinin verilerine göre, Nox Bitcoin ekibi UST’de yaşanlara da açıklama getirdi. Buna göre UST, değeri 1 dolar olması gereken bir stabil coin ancak bu değeri kaybedince dün yani 20 Mayıs’ta 0.06 dolara kadar düşmeye devam etti. Bunun sonucu Nox Bitcoin, UST değerinde oluşan farkı USDT ile geri ödeyecek.

Mesela, eğer bir yatırımcının cüzdanında şu anki değeri 0.06 dolar olan 1 UST varsa, Nox Bitcoin bu hesaba 0.94 dolar değerinde USDT yatıracak ve burada oluşan zararı karşılamaya çalışacak.

İlgili – Tether nedir? USDT ne işe yarar, güvenilir mi?

Nox Bitcoin bunun için 120,000 dolarlık bir fon ayırdı

Bitcoin'in volatiletisi stabil coin talebini arttırıyor. Perşembe günü yaşanan çöküşten de stabil coinler faydalandı. USDT’ye milyonlarca dolar akışı oldu.

Nox Bitcoin CEO’su Joao Paulo Oliveira, bu konuda açıklama yaparak, borsanın UST zararlarını karşılamak için 120,000 dolarlık bir fon ayırdığını da bildiriyor. Ayrıca genel olarak aracı olan kuruluşların hem zarar hem de kazançları paylaşması gerektiğini belirtiyor. Ancak kullanıcı tabanına güven vermek için bu sefer zararın tamamını karşılama kararı aldıklarını söylüyor. Şöyle devam ediyor:

“Müşteriler bize stake etme konusunda güvendiler ve onların güveninin her şeyden çok daha değerli olduğunu anlıyoruz. Bu kullanıcılara, pazarlama gibi başka alanlardaki harcamalardan kesinti yaparak ödeme yapacağız.”

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin ne zaman çıkıyor?

Son olarak müşterilerinin UST çöküşü konusunda uyaran bir borsa da olduğunu hatırlatalım. OKX isimli bu borsa, aynı zamanda Mayıs’ın başında risk yönetimi sistemi getirmişti ki böylece müşterilerine UST doları değerini kaybetmeye başladığında uyarı göndermişti.

Kaynak

Etiketler: