BTC : 62570 ₺ ETH : 1558 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 286.7 ₺ USDT : 6.92 ₺ XLM : 0.459 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Coinbase müşterileri Bitcoin dışında hangi altcoinleri satın alıyor?

Coinbase müşterileri Bitcoin dışında hangi altcoinleri satın alıyor?

Coinbase müşterileri Bitcoin dışında hangi altcoinleri satın alıyor?
0
huobi_koinmedya

Coinbase müşterileri Bitcoin dışında hangi altcoinleri satın alıyor? Coinbase, müşterilerinin davranışları inceleyen bir araştırma yaptı. Buna göre kullanıcılar, altcoin alma ve işlemleri yapmaya artan oranda bir eğilim gösteriyor.


Coinbase müşterileri Bitcoin dışında hangi altcoinleri satın alıyor?

Önde gelen ABD kripto para borsası Coinbase, şirket içi bültenleri paylaşmaya başladı. Bu bültenler, kripto traderlerin platform üzerinde altcoin alma ve işlemleri yapmaya “artan olarak eğilim” gösterdiğini ortaya koyuyor.

Coinbase, Bitcoin’in (BTC) bu alanda “kral” olmaya devam ettiğini belirtiyor. Yine de kripto para piyasası genelinde hızlı bir büyüme yaşanan dönemlerde altcoinlere de artan oranda bir ilgi oluşuyor. 2019 yılından bu yana kullanıcılar özellikle altı kripto paraya ilgi gösteriyor.

İlgili – Coinbase arızası 306 milyon dolarlık Bitcoin 18 cente satıldı diye gösterdi

koinmedya_brave

Coinbase’in açıklamasında şöyle deniliyor: “…ayrıntılı incelenme, fiyat volatilitesinin müşterilerin davranışlarında BTC dışı varlıklara doğru bir eğilim oluşturduğunu gösteriyor. İlk böyle trend 2017’de ortaya çıktı ve şimdi de büyük bir sıçrama görülüyor. Altcoinlere ilgi 2019’un sonunda (Tezos, Chainlink, BAT, 0x ve Stellar için) ve yeniden 2020’nin başında (Ethereum, Tezos ve Chainlink liderlik etti) görüldü.”

Coinbase’e göre, beş alım yapan müşterilerin yüzde 50’si ilk önce Bitcoin almaya başlıyor ve sonra da diğer altcoin piyasalarına yatırım yapıyor.

Coinbase şöyle devam ediyor: “Alternatif varlıklar ve ağların, farklılaştırılmış hizmetler sunacağına (Bitcoin hedeflediği gibi değer saklama aracı olma ve dijital altın olmanın ötesinde) inancımız devam ediyoruz. Bu açıdan sektörün diğer varlıklara da destek oluşturması önemli. Bitcoin kraldır ve uzun süre kral olarak kalması muhtemel. Ama aynı zamanda bin çiçeğin çiçek açmasının da yolunu açıyor.”

İlgili – Coinbase toplu Bitcoin işlemleri başlattı – Ücretlerde %50 tasarruf sağlıyor

koinmedya_brave

Sonuç olarak Coinbase müşterilerinin 2019 ve 2020’nin başında en çok bu altcoinlere yatırım yaptığı ve ilgi gösterdiği ortaya çıkıyor: Tezos, Chainlink, BAT, 0x, Stellar ve Ethereum.

Kaynak

Etiketler: