1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Coinbase bağlantı sorunu yaşıyor

Coinbase bağlantı sorunu yaşıyor

Coinbase bağlantı sorunu yaşıyor
0
profitfarmers_koinmedya

Dünyanın en prestijli kripto para borsası Coinbase’de bağlantı sorunu yaşanıyor.

Coinbase bağlantı sorunları yaşıyor

Önde gelen kripto para borsası Coinbase bağlantı sorunları nedeniyle online erişime kapandı.

Coinbase kripto para borsasının hem web, hem de mobil sürümlerine erişim bir süredir yapılamıyor.

Sorun Türkiye saatiyle 18:32’de yaşanmaya başlandı.

Coinbase’den yapılan açıklamada, sorunun tespit edildiği ve temel fonksiyonların 19:58(GM+3) gibi tekrar kullanılmaya başlandığı bildirildi. Ancak siteye erişim sorunu hala devam ediyor.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz…

Kaynak

Coinbase’e dava şoku!

San Francisco merkezli Coinbase‘e yasadışı XRP satışlarından komisyon aldığın iddiasıyla hakkında dava açıldı.

Thomas Sandoval adındabprsa müşterisi, Coinbase’in XRP’nin SEC mevzuatlarına uymadığını bildiğini ancak sırf çıkarları uğruna müşterilerine XRP satmaya devam ettiği ve bundan komisyon aldığını iddia ediyor.

Sandoval, şikayetinde Coinbase’in sadece komisyon almakla kalmadığını, ayrıca sadece menkul kıymetler satışı yapan diğer platformlar karşısında “haksız rekabet avantajı” kazandığını da iddia ediyor.

Dava, tam da 8 milyar dolarlık borsanın halka arzının hemen öncesinde geldiği için dikkate değer.

İki gün önce Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’ı mahkemeye vereceğini duyurduktan sonra XRP ticaretini askıya alacağını duyurmuştu.

Coinbase IPO neden önemli?

ABD’nin bir numaralı kripto para borsası Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) halka arz için 18 Aralık’ta başvuruda bulundu. Piyasa ve diğer koşullara bağlı olarak başvurunun, SEC tarafından inceleme sürecini tamamladıktan sonra yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Coinbase yönetimi, 8 milyar dolar değerindeki saygın borsayı halka arz etmek istiyor. Coinbase, şu ana kadar en büyük atılımını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

ABD’de bu tarz IPO girişimlerine katılım inanılmaz boyutlara ulaşabiliyor. Örneğin; bu ayın başında halka arz edilen Airbnb’nin piyasa değeri, halka arz edildikten sonra 100 milyar doları aştı. Özellikle Bitcoin’in rekor üstüne rekor kırdığı bugünlerde atılan bu önemli adımın, Coinbase’i nereye taşıyacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Coinbase, halka arzın ardından menkul kıymetler piyasasında listelenen ilk ABD merkezli kripto borsası olacak.

Bu arada CoinMarketCap’e göre, en büyük ikinci kripto para borsası olan Coinbase Pro’nun 24 saatlik işlem hacmi, şu anda 2.5 milyar dolar civarında. Ayrıca platform, 35 milyonu aşkın kayıtlı kullanıcıya ait 25 milyar dolardan fazla varlığa sahip. Coinbase’in 2018’deki değeri yaklaşık 8 milyar dolardı. Messari’ye göre, halka arzdan sonra Coinbase, 28 milyar dolarlık bir değere ulaşabilir.

Kaynak