1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin ticareti yapanların yüzde kaçı kazanıyor? Şok sonuçlar!

Bitcoin ticareti yapanların yüzde kaçı kazanıyor? Şok sonuçlar!

Bitcoin ticareti yapanların yüzde kaçı kazanıyor? Şok sonuçlar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ticareti yapanların yüzde kaçı kazanıyor? Şok sonuçlar! Tradeciety’nin yaptığı araştırmaya göre Bitcoin ticareti yapanların büyük bir bölümü zarar ediyor!


Bitcoin ticareti yapanların % kaçı kazanç elde ediyor?

Yazılarımızı takip ediyorsanız, kripto para ticareti yapmanın ne kadar riskli bir işlem olduğu her yazımızın altında belirttiğimizi fark etmişsinizdir. Bu uyarıların havada kaldığını düşündüğümüzden, sizlere 20 yıllık borsa tecrübesine sahip olan Tradeciety’nin yapmış olduğu araştırmayı haberleştirdik. Ancak söylemedi demeyin çünkü bu araştırma sizi biraz ürkütebilir.

Tradeciety borsalardan aldığı verilerle yapmış olduğu araştırmayla, Bitcoin ticareti yapanların (al-sat) %95’inin başarısızlığa uğrayıp, sermayelerinin büyük bir bölümünü yitirdiklerini gözler önüne serdi.

Tradeciety ayrıca bir takım verilerde paylaştı. Bu verilerde kripto para sektörüne ayak basan traderların yaşamış oldukları serüvenler anlatıldı. İşte maddeler halinde o serüven.

  • Traderların %40’ı ilk 1 aydan sonra günlük işlem yapmayı bıraktı.
  • Günlük al – sat yapan yatırımcıların %80’i ilk 2 yılda kripto para ticaretini terk etti.
  • 3 yılın sonunda başlangıçta 100 olan kripto para ticareti yapanların sayısı 13’e düştü.
  • 5 yılın sonunda 100 kişiden sadece 7 tanesi ayaklarının üzerinde durmaya devam etti.
  • Bütün traderların sadece %1 ise tatminkar bir kazanç elde etti.
Bitcoin ticareti

Gördüğünüz gibi günlük Trader olmak zor zanaat. Özellikle de kripto para sektöründe iseniz. Kripto para borsaları bu derece kötü istatistiklere sahip olmasına rağmen her yıl binlerce yeni trader bu kervana katılmaya devam ediyor.

Sonuç olarak konuyu değerlendirecek olursak, evet Bitcoin sayesinde zengin olan pek çok insan var. Ancak bunların çoğu servetlerine Hodl yöntemiyle ulaşmıştır. Yoksa sizlerin de fark ettiği gibi, al-sat yaparak zengin olan trader sayısı çok azdır. Zaten istatistiklerde de belirtildiği gibi kripto para ticaretinde 100 kişiden 1 kişi ancak tatminkar bir kazanç elde ediyor. Eğer ben şeytanın bacağını kırıp 100 kişi arasından o şanslı 1 kişi olmayı başarırım diyorsanız, buyurun kripto para borsaları sizleri bekliyor.

Kripto para sektöründen haberdar olmak için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

İlgili haber: Blockchain Nedir? Bir Trader En Azından Bu Kadarını Bilmeli

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: