1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum gözünü yükseklere dikti!

Ethereum gözünü yükseklere dikti!

Ethereum gözünü yükseklere dikti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılının ikinci çeyreğine girerken Ethereum depara kalkmış ve bir günde %9 değer kazanmış olarak yeni rekorlara doğru gidiyor. Yukarı yönlü bir etkinin sonucu ETH konsolide olduğu formasyonu kırıp yeni yüksek hedeflere doğru yol alıyor.


Ethereum Yükseliş Trendini Devam Ettirmek İçin Hazır

Piyasa kapitalizasyonu açısından ikinci en büyük kripto para olan ETH, bir ay süren durgunluk dönemine katlanıp bir dizi daha düşük tepeler ve daha yüksek dipler yaptıktan sonra şimdi yeni zirveler hedeflemiş durumda. Bu şekilde ortaya koyduğu piyasa davranışı, Ether’in günlük çizelgesinde simetrik bir üçgenin oluşmasına da yol açtı.

Satın alma siparişlerindeki beklenmedik bir artış, ETH’nin konsolidasyon formundan çıkmasına imkan tanımış oldu. Üçgenin y ekseninin yüksekliğini ölçerek ve onu kırılma noktasına ekleyerek, Ethereum’un% 37’lik bir artış için hazırlandığını düşünebiliriz.

Eğer bu formasyon gerçekleşirse, oluşacak daha fazla yukarı doğru baskı Ethereum’u tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.560 dolara fırlatabilir.

ethereum 2.0 Ethereum gözünü yükseklere dikti!

SuperTrend göstergesi olumlu görünüme güven kazandırıyor.  Ethereum’un fiyatı 1.930 dolarlık  dirençten geçerken günlük grafikte trendi takip eden katmanda bir “satın alma” sinyali ortaya çıktı.

Bu durum, Ekim 2020’nin sonundan bu yana ilk kez SuperTrend’in yükselişe geçtiği bir zaman. Daha da önemlisi, bu teknik gösterge  ETH’nin iki kez sırasıyla% 187,40 ve% 455,40 kazanımlarının olduğu yükselişlerinin de önceden işaretlerini veren bir gösterge .

Mevcut eğilim, Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru yol aldığını gösterse de, piyasa analisti Rekt Capital, yükseliş trendine devam etmeden önce ETH’nin bir geri çekilme yaşayacağına inanıyor.

Analist, 1.925 – 1.980 dolar arasındaki fiyat aralığının bir anda kırılmasının kolay olmayacağını savunuyor. Bu nedenle, Ether muhtemelen daha fazla ilerlemeden simetrik üçgenin kırılma noktasını yeniden test etmek zorunda kalacaktır.

Kaynak

Ethereum Bitcoin’i ne zaman geçecek?

Messari uzman analistlerinden Ryan Watkins, Ethereum’un, ETH 2.0 tamamlandığında Bitcoin’i geçebileceğini düşünüyor.

Kripto analiz firması Messari’de kıdemli araştırmacı analist, Ryan Watkins, YouTube üzerinden yayın yapan “FinTech Today” programına katıldı. Watkins;

Bitcoin’in bir değer deposu olarak Ethereum’dan üstün olan satılabilirlik durumu, [BTC’nin] öngörülebilir para politikası ve güvenli blockchaini neticesinde ortaya çıkıyor. Bence, ETH2’ye ve Proof-Of-Stake’e geçildikten sonra, …. Ethereum, aslında potansiyel olarak, Bitcoin’den daha güvenli olabilir.

Image result for ethereum 2.0

Watkins, özellikle, yakında çıkması beklenen ve yeni arzı aşan oranda gerçekleşecek olan Ethereum’un ETH yakma mekanizmasının, Ether ekonomisinin en önemli değişimlerinden biri olacağını vurguladı.

Ethereum’un para politikası aslında Eth2’de değişecek, böylece aslında Bitcoin’den daha az enflasyonist olmayacak, aslında deflasyonist olacaktır. Yani, her yıl, yakıldığı için aslında daha az Eter var olacak

Watkins ayrıca, Ethereum üzerine inşa edilen “muazzam” ve “çeşitli” ekonomiye dikkat çekerek, ağın gelişen merkezsiz uygulama sektörünün yeni kullanıcı çekme noktasında Bitcoin’i geçeceğini öne sürdü.

Belirli bir noktada, Ethereum ekonomisi, hem beşeri sermaye hem de finansal sermaye olmak üzere o kadar çok sermaye çekmeye başlar ki, aslında küresel ekonomide bir güç haline dönüşür.

Blockchain Center verilerine göre, Ethereum şu anda Bitcoin’in %65,6’sı kadar kuvvetli durumda. Bu rakam Şubat ayı ortalarında %72,3’e kadar çıkmıştı.

Öte yandan, Ethereum hali hazırda, Bitcoin’i, node sayısı, işlem sayısı ve toplam işlem ücret miktarı konularında geçmiş durumda.

İlgili: Ethereum 2.0 rehberi: Ethereum 2.0 hakkında sıkça sorulan sorular

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi: Eth’nin ilk hedefi kaç dolar?

Kaynak

Ethereum 2.0’dan haber var, ilk hard fork yolda

Vitalik Buterin tarafından yapılan son yayın, Ethereum 2,0 Beacon Chain üzerinde ilk hard fork’mu yapılıyor sorusunu sordurdu.

Hard Fork’un geçici olarak HF1 olarak adlandırıldığı ve Beacon Chain üzerinde önemli güncellemelere olanak tanıyacağı düşünülüyor.

Ethereum 2.0 güncelleme listesinin başında, ligh nodes desteği geliyor. Light nodes, kullanıcıların blockchain ile etkileşime girerek, tam düğümlere bağlanmasına izin veriyor. Light nodelar, düşük kaynak gereksinimleri ile mobil uygulamalarda rahatlıkla çalışabilir.

HF1 hard forku, “sync komiteleri” aracılıyla light nodes desteği verecek.

Ayrıca HF1 hard forku Beacon Chain üzerindeki bazı zayıf noktaların tamirine de izin vereceği düşünülüyor.

Hard forkun takvimi henüz netlik kazanmış değil. Teklifin hala, bazı yönlerden, gözden geçirilmesi gerektiği açık. Bununla birlikte Ethereum geliştiricilerinin yeni hard forkların isimlendirme sorunu üzerinde çalıştıkları da biliniyor.

Yeni hard forklar için şimdiye kadar, gezegen isimleri, yıldız isimleri, yılın ayları hatta World of Warcraft video oyununda bulunan bölge isimleri dahi önerildi.

Etheruem’un artan gaz ücretleri göz alındığında, Ethereum 2.0 blockchaininin bir an önce devreye girmesi bekleniyor.

Kaynak

Ethereum’a rağbet had safhada!

Ethereum ekibi son 3 yıldır PoW algoritmasından PoS algoritmasına geçiş için bir yükseltme olan Ethereum 2.0 sistemiyle uğraşıyordu. 1 Aralık 2020 tarihine gelindiğin de ise bu yükseltmenin ilk somut adımı atılmıştı. Topluluk o tarihte Phase 0’ın başlatılabilmesi için gerekli olan 524.000 ETH’nin depozit edilmesi şartını sağlamış oldu.

İlgili haber: Proof of Stake PoS nedir?

Her ne kadar Phase 0’ın başlaması gecikmeli ve de sancılı bir süreç olduysa da, atılan bu adımın ardından Ethereum 2.0’a olan ilgi çığ gibi büyüdü. Son 2 ayda Ethereum stake sistemine yönlendirilen ETH miktarı yaklaşık 5 katına çıktı. An itibariyle bu miktar 3 milyon adet ETH’yi geçmeyi başardı.

https://twitter.com/eth2validators/status/1359324099244351489?s=20

”Özel Tweet – 3 milyon ETH’yi aştık

Depozit edilen toplam ETH miktarı 3,000,034. (Tanesi 1800 dolardan hesaplandığında 5.4 milyar dolar) Bu toplam ETH arzının %2,62’si!”

Yıllık %9 getiri vadeden ETH 2.0 stake sistemine dahil olan yatırımcı sayısı her geçen gün artıyor. Bu da talebin artmasına ve de dolaşımdaki ETH miktarının bir hayli azalmasına neden oluyor. Haliyle de Ethereum fiyatı öngörülemez bir şekilde artmaya devam ediyor.

Ether cüzdanından Staking hizmeti

Ethereum‘un en popüler yazılım cüzdanlarından biri olan MyEtherWallet, kullanıcılara Ethereum 2.0 staking’e erişim sağlayan kripto şirketlerine katılıyor.

MyEtherWallet node-hosting şirketi Staked ile ortaklığa giriyor. Bu ortaklık sayesinde MyEtherWallet, hem pc hem de mobil kullanıcılarına, Etehreum 2.0 Beacon Chain üzerine ETH stake etme hizmeti sunabilecek.

MyEtherWallet kullanıcıları 32 ETH stake ederek hizmetten yararlanabilecek. MyEtherWallet CESO’su Kosala Hemachandra, kullanıcıların 32 ETH’yi stake yaptıktan sonra hiç bir şey yapmaları gerekmediği, sistemin gerekli işlemleri otomatik olarak yerine getirdiği dile getirdi.

MyEtherWallet Customer Support Number 1-888-579-9666 for Online Help

Ethereum 2.0 Stake

Ethereum 2,0 üzerine ETH stake edebilmek için Ethereum node’una ihtiyaç duyuluyor. Kurulan ortaklıkta Staked node’larını MyEtherWallet kullanıcılarına açmış oluyor.

Staked ve MyEtherWallet’tan yapılan ortak açıklamaya göre, sunulan serviste, Coinbase gibi diğer servis sağlayıcıların aksine, kullanıcılar anahtarlarını kontrol etmeye devam edebilecek.

ETH 2,0 blockchainnine ETH stake yapan kullanıcılar, yeni Proof-of-Stake dizaynı ile madencilerin yerini almış olacak. MyEtherWallet stakerları da, diğer stake edenler gibi doğrulayıcı ücreti alabilecek. ancak ETH cinsinden alınan doğrulayıcı ücretleri Phase 2 lansmanına kadar ki yaklaşık iki yıl, ETH’lerini çekemeyecekler.

ETH 2.0 Beacon Chain to Launch Soon - Product Release & Updates - Altcoin  Buzz

EThereum 2,0 Beacon Chain sözleşmesi kasımın ilk haftasında hayata geçti. ETH 2,0 Phase 0, yeterli miktarda ETH’nin stake edilmesiyle birlikte 1 Aralık’ta faaliyete geçti.

Daha önce Coinbase ve Kraken gibi borsalar kullanıcılarına ETH 2,0 blockchaini üzerine ETH stake yapabilme servisi hizmete sunmuştu. MyEtherWallet da bu alanda hizmet veren ilk Ethereum cüzdan şirketi olmuş oldu.

Ethereum 2.0’ın tamamlanması yıllar alacak

Ethereum 2.0 iki gün önce “Beacon Chain” ile ilk adımını attı. Bununla projenin proof of stake (PoS) madencilik algoritmasına geçişi başladı. Faz 0 adımı atıldı. Peki, sırada ne var? MyEtherWallet CEO’su Kosala Hemachandra, ETH2’nin önündeki sıradaki engellere dikkat çekti.

Hemachandra, yaptığı açıklamada şöyle diyor: “Temelde “beacon chain” adımından sonra Ethereum, Faz 1 aşamasına odaklanacak. Tıpkı Faz 0’da olduğu gibi onlarca yenileme ve bug (sorun) giderme aşamasından geçecek. Bir sonraki engelleri kesin belirlemek çok zor çünkü çok fazla olacağı açık.”

ETH2’nin amacı Ethereum ağına ölçeklenebilirlik getirmek. Ancak yıllardır bir dizi erteleme ile karşılaştı. Doğrulayıcıların son dakika hamleleri ile Faz 0 sonunda gerçekleşti. Ethereum 2.0 için bir sonraki adım ise Faz 1. Hemachandra da bu yeni adımın gelecek yıl sonuna kadar tamamlanmayacağını düşünüyor.

Ethereum 2.0 Faz 1 ve Faz 2 kaç yıl sürecek?

Hemachandra şöyle diyor: “Daha önce gördüğümü referans alarak, Faz 1’in 1.5 yıl süreceğini söyleyebilirim. Faz 1.5 ise 6 ay sürebilir. Faz 2 ise yine 1.5 yıl sürecek.”

Bu arada şunu da unutmamak gerek. ETH, işlem yapılabilir bir varlık. Tabii böyle bir durumda yatırımcılar şunu merak edecek. ETH fiyatı ETH 2.0 ile ilgili süreci nasıl etkiler? Hemachandra, “Ethereum geliştiricilerinin çok beğendiğim bir özelliği var. Onlar yaptıkları işte ETH fiyatına bağlı kalmıyorlar.” diye konuştu.

Hemachandra şöyle devam ediyor: “Tanıdığım herkes ETH 2’yi bir sonraki aşamaya taşıma konusuna odaklanmış görünüyor. ETH fiyatı birçok aşamadan geçti. Düşüşler ve yükselişler var. Buna rağmen Ethereum geliştiricileri istikrarlı bir şekilde işlerine devam ediyorlar. ETH fiyatı da Ethereum 2.0’ın geliştirilmesinde bir rol oynamıyor.”

Tabii bu gelişmeler üzerine kripto kuruluşlar da ETH 2 hazırlıklarını yapıyor. Mesela Coinbase’den kısa süre önce yapılan açıklamada, gelecek yıl Ethereum 2.0 staking başlatacağını bildirmişti.

Kaynak

Peki, ETH 2.0 Ethereum ekosistemine ne getirecek?

Ethereum 2.0 ile birlikte ETH, POW algoritmasından POS algoritmasına geçecek. Aşağıdaki info grafiğimizi inceleyerek, POS ve POW algoritmaları arasındaki farkları hızlı bir şekilde görebilirsiniz. ETH 2.0 ile ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen ilgili haberimizi inceleyiniz.

İlgili haber: Ethereum 2.0 rehberi: Ethereum 2.0 hakkında sıkça sorulan sorular

ethereum 2.0 Ethereum gözünü yükseklere dikti!