Peter Schiff ya doğru yolu buldu ya da bizi trollüyor!

kripto milyarder
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bulduğu her fırsatta Bitcoin’i kötüleyen menkul kıymetler uzmanı Peter Schiff’ten şaşırtıcı bir açıklama geldi. İşte o açıklama ve yankıları!


PeterSchiff ya doğru yolu buldu ya da bizi trollüyor!

İki ihtimal var: Ya Bitcoin’in azılı düşmanı Peter Schiff sonunda doğru yolu buldu ve Bitcoin’deki ışığı gördü. Ya da bizleri trollüyor ve kötü bir 1 Nisan şakası yapıyor. Aşağıdaki şok tweet Schiff’in kendi resmi hesabından yayınlandı. Eğer şaka değil gerçek ise Bitcoin azılı bir düşmanının daha kalbini çelmiş oluyor.

Kripto para piyasaları yıllarıdır Peter Schiff’in saldırılarına maruz kalıyordu. Schiff, Bitcoin’in özünde bir değer ifade etmediği ve nihayetinde değerinin sıfırlanacağını iddia ediyordu.

Bitcoin fiyatlarındaki her dalgalanmada Peter Schiff bir yerlerden çıkıyor “ben dememiş miydim” diyordu.

Bakalım işin kokusu birazdan çıkar. Ya Peter Schiff, kötü bir Nisan 1 şakası yapıyor ya da gerçekten hidayete ermiş.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri


Peter Schiff’in oğlundan babasına hakaret gibi portföy!

Bitcoin düşmanı altın sevdalısı Peter Schiff oğlunun %100 Bitcoin’e girdiğini söylüyor.

Peter Schiff, dış pazar politikalarında ve menkul kıymetlerde uzmanlaşmış, tam hizmet veren, kayıtlı bir komisyoncu olan Euro Pacific Capital’in CEO’su ve ünlü değerli metaller satıcısı SchiffGold’un kurucusu ve başkanıdır.

Geleneksel finans sisteminden geldiği için Bitcoin ekosistemine oldukça zıt giden Schiff, Twitter üzerinden yaptığı ve kendisine oldukça acı verdiği anlaşılan paylaşımında, oğlu Spencer Schiff’in tüm yatırım sermayesini Bitcoin’e yönlendirdiğini duyurdu.

”Oğlum Spencer Schiff, Bitcoin’in 50 bin doların altına düştüğü son düşüşte, tüm gümüş hisselerini satarak forföyünün %100’ünü Bitcoin’e geçirdi. Benim gibi bir babanın oğlunun bile beyni yıkanmışsa diğer çocukların ne kadar savunmasız olduğunu siz düşünün. Oğlum şuan da sonsuzluğa ya da iflasa doğru HODL yapıyor!”

Peter Schiff’in paylaşımına şakayla karşılık cevap veren Pomp Investments’in kurucusu Anthony Pompliano, Shiff’e oğlunun doğru karar verdiğini belirtti.

”En azından ailenden biri bu sene servetini arttıracak.”

Peter Schiff’in paylaşımının altına yorum yapan pek çok kişi, Spencer Schiff’e sahip çıkarak, arkasında durdu.

”İşte bu yüzden oğlun senden daha zengin olacak.”

Altın ve Bitcoin savaşı başladı! Elon Musk, Peter Schiff’e karşı

Kripto para piyasalarını yakından takip eden okuyucularımız hatırlayacaktır. Piyasada altın taraftarları ve Bitcoin taraftarları arasında tatlı bir atışma yaşanıyor. Altın taraftarlarının sözcüsü konumunda olan Peter Schiff, Bitcoin’in hiçbir zaman altının konumuna yükselemeyeceğini düşünüyor. Bitcoin taraftarları ise Bitcoin’in “dijital altın” olduğunu ve fiziksel altına göre birçok avantaja sahip olduğunu iddia ediyor.

Peter Schiff, SchiffGold’un yöneticisi ve EuroPasificFund’un kurucusu olduğunu hatırlatalım.

Bitcoin, 3,000-5,000 dolar aralığında seyrederken Peter Schiff’in sesi daha gür çıkıyordu. Ancak Bitcoin rekor üstüne rekor kırarken Schiff, ta ki 2 gün öncesine kadar, uzun süre sessizliğe büründü. 19 Şubat’ta Elon Musk’a ithafen attığı tweet’lerle Schiff tekrardan ringlere geri döndü.

Elon Musk’ın yönetimindeki Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldıktan sonra Bitcoin’in geleceği ve ekonomide neden olabileceği değişimler üst perdeden tartışılmaya başladı. En son Musk’un Bitcoin is almost as bs as fiat money” ifadelerini kullandığı bir tweet attı. Bu tweet finansal piyasalarda yeni bir tartışma başlattı. Aşağıda Elon Musk’ın tweet’ini görüyoruz.

bitcoin ve altın Peter Schiff ya doğru yolu buldu ya da bizi trollüyor!

Musk tweet’inde

Açıkça yatırımcı değilim bir mühendisim. Tesla harici şahsi olarak başka bir hisse senedim yok. Bununla birlikte negatif reel faizlerin olduğu günümüzde sadece aptallar (Bitcoin harici) başka yöne bakar. Bitcoin nerdeyse fiat para gibi bir değişim aracı. Anahtar kelime neredeyse.”

Yukarıdaki tweet’te “negatif reel faiz” vurgusunda bulunan Musk, nakit parayı cepte ya da kasada tutmanın mantıksızlığından bahsediyor. Bitcoin ise para kadar likit ve Bitcoin için negatif faiz söz konusu değil. Doğal olarak Bitcoin, fiat paraya göre daha avantajlı durumda.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Peter Schiff ise Elon Musk’ın yukarıdaki tweet’ine karşılık olarak aşağıdaki tweet’i paylaştı.

bitcoin ve altın Peter Schiff ya doğru yolu buldu ya da bizi trollüyor!

Schiff ise Bitcoin’in fiat paradan daha iyi bir para birimi olduğu konusunda hem fikir. Ancak Schiff’e göre altın hem Bitcoin’den hem de fiat paradan daha iyi konumda.

Bitcoin gerçekten dijital altın mı?

Bitcoin’in “dijital altın” olarak kabul edilebilmesi için, somutluk dışında altınla aynı özelliklere sahip olması gerekiyor. BTC, altının en önemli özelliğine sahip: Az bulunurluk. Her ikisinin de sınırlı arzı var.

Altın ve Bitcoin’in ortak özellikleri

Az bulunma ve sınırlı arz dışından Bitcoin ve altının benzer üç temel özelliği var.
1 – Değişim aracı olmak
2 – Birimlerden oluşması (gram ya da satoshi)
3 – Değer saklama aracı olmaları.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Peter Schiff ya doğru yolu buldu ya da bizi trollüyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.