1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Şirketlerden Bitcoin’e dev yatırım

Şirketlerden Bitcoin’e dev yatırım

Şirketlerden Bitcoin’e dev yatırım
0

2020 yılı içerisinde dünya çapında büyük şirketlerin Bitcoin’e olan yatırımları konuşulmaya devam ediyor. Son günlerde Bitcoin’e olan ilgisiyle Grayscale başlıklardan inmiyor ancak yıl içerisinde Bitcoin’e yatırım yapan tek büyük şirket onlar değil.

2020’de şirketlerin Bitcoin’e dev yatırımları

Grayscale  son günlerde Bitcoin’e olan ilgisi ve yatırımlarından dolayı manşetlerde yerini bulmuştu. Ancak 2020 yılı içerisinde Bitcoin’e yatırım yapan tek halka açık şirket onlar değil.

2020 yılı içerisinde yatırım portföyleri içerisine Bitcoin’i de alan şirketlerin sayısı bir hayli arttı.

Son yapılan araştırmalara göre, Grayscale, 2020 yılında Bitcon’e yatırım yapan ondan fazla halka açık şirketin oluşturduğu grubun başını çekiyor.

koinmedya_brave

“Sadece Square değil, 2020 yılı içerisinde 10’dan fazla halka açık şirket BTC’ye toplamda 6 milyar doları aşan, yaklaşık 600.000 BTC değerinde yatırım yaptı.”

 Coin98 Analytics (@Coin98Analytics) October 13, 2020

Halka açık şirketlerden Bitcon’e 6 milyar dolar yatırım

İçerisinde bulunduğumuz 2020 yılı süresince kurumsal yatırım fonlarının portföylerinin bir parçası olarak Bitcoin aldıkları bir gerçek.

Yaşanan son pandemiyle birlikte hükumetlerin ve merkez bankalarının artan borç dağlarıyla mücadele etmek için kendi para birimlerinin değerini düşürdüğü düşünüldüğünde BTC’ye olan ilgi şaşırtıcı olmamalı.

Bunlara ilaveten bankaların sıfır hatta negatif faiz oranları sunduğu bu dönemde, yatırımcıların Bitcoin gibi daha güvenli varlıklara dönmeleri hiç de şaşırtıcı değil.

Graysclae’in yaptığı son açıklamalarda; şirketin (AUM) varlık idaresi altında 6.3 milyar dolar varlığa sahip olduğu ve bunun %82’sine yakın bir oranın Bitcon Trust altında olduğu bildirildi.

10/13/20 güncellemesi: Yatırım ürünleri için Yönetim Altındaki Net Varlıklar (AUM), hisse başına elde tutulan ve hisse başına piyasa fiyatı.

Toplam AUM: 6.3 milyar dolar,

$BTC $BCH $ETH $ETC $ZEN $LTC $XLM $XRP $ZEC

 Grayscale (@Grayscale) October 13, 2020

AUM nedir?

Yönetim Altındaki Varlıklar (Assets Unders Management) (AUM): Bir kişi ya da kurumun temsil ettiği müşterilerine ait yatırımlarının toplam pazar değeri.

Son haberlerle Fidelity’nin de Bitcoin’de büyük potansiyel gördüğü anlaşılıyor. Şirket Bitcoin’in trilyon dolarlık bir pazara dönüşebileceği görüşünde. BlockWorks Group’dan Jason Yanowitz, 3.3. trilyon dolar AUM sahibi bir şirket portföylesinde %5 Bitcoin tahsisi, müşterilerinin küçük bir kısmının dahi Bitcoin’e yönelmesi durumunda BTC için çok büyük bir gelişme olacağı görüşünde.

BTC 1 Milyon dolara mı gidiyor?

Eski bir hedge fonu yöneticisi olan Raoul Pal da Bitcoin’in boğalarından biri. Pal Bitcoin’in gelecek 5 yıl içerisinde 1 milyon dolara ulaşabileceği görüşünde. Pal:

Bu dünya çöktüğü için olmayacak…. olacak çünkü gerçek sermaye havuzları tarafından benimsenecek. …büyük kurumsal yatırımcıları destekleyecek kanallar henüz yok ancak olacak. … (Bitcoin) herkesin radarında ve çok sayıda akıllı insan üzerinde çalışıyor.

Kaynak

ABD Başkanlık seçimlerinin Bitcoin’e etkisi

WBTC coin için tıklayınız

Güncel Bitcoin fiyatı

Canlı Bitcoin grafiği – BTC dolar ve Türk Lirası

Etiketler: